У Черкасах медики "швидкої" готують майбутніх рятувальників [ Редагувати ]
У Черкасах медики "швидкої" взялися за підготовку майбутніх рятувальників. Курсантів Національного університету цивільного захисту вчать надавати першу домедичну допомогу. Навчальний заклад сам звернувся по допомогу до екстренки, адже досвід їхніх фахівців просто неоціненний. Тим паче в умовах війни. Докладніше про це у репортажі Станіслава Кухарчука.
Ніби й атмосфера звична, і аудиторія стандартна, але такі навчання у курсантів Національного університету цивільного захисту вперше. Замість викладачів у майбутніх рятувальників медики екстреної допомоги. На лекціях мінімум теорії й максимум практики.
Микита, курсант Національного університету цивільного захисту України:
Я спортом займаюсь, так що мені не важко це робити.
Запустити дихання, зробити прямий масаж серця під керівництвом практиків - фельдшерів та лікарів, курсанти буквально всотують знання з першої домедичної допомоги. В їхній майбутній роботі це обов'язково стане в пригоді.
Дарія хоча й не з першого разу, але таки запускає пластикове серце навчального манекена. Зізнається: не знає, чи вдалося б це із живою людиною. Тому пробує знову і знову, щоби у відповідальну мить не схибити.
Дарія, курсантка Національного університету цивільного захисту України:
Це треба знати й вміти не тільки рятувальникам, а й всім людям. От приїхали, завал, і там людина, і треба надати першу медичну допомогу, щоб не втрачати час, щоб вона змогла вижити після цього.
Євген - один з інструкторів, сам він - чинний парамедик бригади екстреної допомоги. Слухачам курсу спеціально моделює надзвичайні ситуації, які траплялися в його практиці. Ось показує, як правильно і головне безпечно для пацієнта витягти його з розбитої машини.
Євген Марюхеня, працівник Черкаського обласного центру екстреної допомоги:
Це з практики, ми такими методами користуємось. Неоднократно доводилось витягувати потерпілих з транспортних засобів залежно від обставин. Інколи ми екстрено витягуємо пацієнта з транспортного засобу, інколи використовуємо такий метод як щит.
У Національному університеті є свій курс домедичної допомоги, але навчальний заклад запросив саме медиків-практиків, адже їхній досвід неоціненний. Також Черкаський обласний центр екстреної допомоги вже проводить такі курси для поліції.
Ігор Фесун, директор Черкаського обласного центру екстреної допомоги:
Зараз в останній час протоколи надання допомоги й домедичної, зокрема, змінюються фактично кожен місяць, кожні два місяці. Чому це важливо!? Тому що і працівники поліції, і рятувальники перші прибувають на місце події, і інколи ці секунди, хвилини важливі для врятування життя.
Поки навчання кожної групи триватиме лише 3 дні. Для кращої підготовки майбутніх рятувальників знадобиться більше часу. Адже в цій сфері знання зайвими ніколи не будуть.