Відновлення спортивної зали в Баришівці: як вся Україна допомогла після ракетного удару [ Редагувати ]
У Баришівці на Київщині відновили спортивну залу, яку три роки тому зруйнувала російська ракета. Кошти збирали по всій Україні: допомагали меценати, благодійники та навіть самі вихованці. Як вдалося повернути спорт у громаду - дивіться в сюжеті.
В’ячеслав займається греко-римською боротьбою три роки. Сьогодні бере участь у змаганнях у селищі Баришівка, що на Київщині.
В'ячеслав Прозора, учасник змагань з греко-римської боротьби:
Я приїхав з Києва на змагання, і вже був у 2 спарингах, ще треба 3 спаринг, щоб виграти 3 місце або програти. Мені сподобалось боротися з суперником.
У Баришівці був свій великий стадіон, але ще на початку повномасштабного вторгнення його знищила російська ракета. Аби село не втратило спортивних традицій, місцеві вирішили відновити стару занедбану арену, що понад 30 років стояла пусткою.
Григорій Васьківський, тренер з греко-римської боротьби:
Це приміщення було зруйновано і тут були такі трошки руїни через російську агресію. Але я пам’ятаю, що навіть з першого турніру таке спортивне свято, свято боротьби, і мене як суддю запрошували, як тренера, і я завжди приїжджав сюди до Баришівки з командою.
Гроші на відновлення збирали всією громадою: залучили меценатів, узяли участь у грантових програмах. Тренери, батьки, діти - до праці стали всі.
Сергій Шинкарук, ініціатор проєкту відновлення спортивної арени:
Ми дуже хотіли це реалізувати, але багато хто спостерігав, і не сильно розуміли про що мова. І коли ми почали завозити перші бруси, дошки, дітки носили, вихованці, через вікна, це все виглядало нереально. А потім вже процес пішов, у нас повірили й долучались по ходу дуже багато людей. Вони бачили й повірили в цю справу, до нас долучились різні благодійні організації, фонди, з-за кордону надсилали багато коштів.
Микола Калашнік, в. о. голови Київської ОДА:
Все на найвищому рівні організовано, тут завдяки можливості відновлення зруйнованого 3 роки назад російською федерацією спортивної зали, є можливість сотням дітей займатися улюбленим видом спорту і продовжувати загартовуватись та розвиватись. Українська нація сильна і ми це демонструємо. Тут всі по крупинці приклалися, хтось витратив свій час, хтось витратив кошти, але в цілому ми бачимо, що призвело до відновлення спортивної зали.
Колись давно тут був басейн. Але місцеві вирішили перетворити його на спортивну залу. Тепер у ній можна проводити змагання з боротьби й запрошувати десятки учасників з інших міст.
Жан Беленюк, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань молоді і спорту:
Діти повинні мати майданчики, де проявляти здібності, які вони напрацювали в спорт-залі. Перший позитив, що в нас присутні такі зали, не зважаючи на те що, росія знищує українську інфраструктуру вже більше 10 років, і цей зал був зруйнований 3 роки тому, і зараз його відновили для того, щоб була змога тренуватися. Тому це дуже важливо.
А ось головний спортивний об’єкт громади - стадіон, він досі стоїть руїною. Після ворожого удару відновити його не можливо.
Сергій Шинкарук, ініціатор проєкту відновлення спортивної арени:
Той зал вже не відновити, він був визнаний аварійним і дуже складно там було, дуже багато коштів тільки в чорнову роботу треба було вкладать, а обладнання, тренажери, килими, тобто там все було не придатне.
Та у Баришівці вірять: колись і на місці цих уламків з'явиться вже новий майданчик. Тим більше, що своїм прикладом люди вже довели: якщо чогось сильно прагнути - навіть неможливе стає реальністю.