На Львовщине процветают телефонные аферы [ Редагувати ]
На Львівщині - процвітають телефонні афери. Невідомі телефонують людям і вдають їхніх знайомих. Поспіхом розповідають про якусь екстрену ситуацію і просять грошЕй. Подібні махінації - не рідкість і в інших областях України. Утім, злочинці часто залишаються безкарними. Софія Гордієнко розкаже одробиці.
Оксана розказує, як на неї вийшли шахраї. Кілька днів томУ дівчині зателефонували з невідомого номера.
Оксана Сиротяк, постраждала:
- Перше, що він спитав - сказав "привіт Оксана", він знав моє ім'я. І він мене тоді спитав - ти мене впізнаєш? Я перепитала - це ти Ваня? Бо голос був схожий на мого друга, якого звати Ваня. І він сказав - Так.
Так званий знайомий, хвилюючись, розповів - він бУцімто щойно збив дитину на дорозі. А на лікування терміново потрібні 900 доларів. Гроші попросив передати товаришу, зустріч з яким призначив у центрі Львова. Оксана вирішила перевірити самозванця.
Оксана Сиротяк, постраждала:
- Я подзвонила тому знайомому на його старий номер, і мені якось було ніяково сказати, що я його перевіряю, і я йому задала питання: тобі в гривнях, чи в доларах?
Справжній друг про позику - нічого не знав. Дівчина - одразу ж звернулася до міліції. Під час "прийому-передачі" грошей правоохоронці затримали чоловіка, але він виявився лише таксистом-кур'єром.
Денис Харчук, керівник відділу ГУ МВС України у Львівській області:
- Він пояснив, що він, в принципі, посередник. Йому за певну суму грошей попросили, будем так казати, з точки А перевезти в точку Б.
Але на місці, куди таксист привіз гроші - вже нікого не було.
Кілька схожих вИпадків трапилося в Червонограді, 2 роки томУ. Тоді шахраї представлялися працівниками міліції і вимагали у постраждалих поповнити їм телефонні рахунки на значні суми, аби їхніх рОдичів відпустили з райвідділку. Втім, як і львівських аферистів - червоноградських теж не знайшли.