Из Львовского университета украли редкий кафель [ Редагувати ]
Мистецтво красти. Львівський національний музей імені митрополита Шептицького недорахувався старовинних кахлів. Художня плитка, якою викладали пІчки - розписана талановитими майстрами і надзвичайно цінна серед колекціонерів. Хто не вгледів музейні експонати - довідувалася Софія Гордієнко.
Ціна однієї викраденої кахлі на чорному ринку від ста до п'ятисот доларів - залежно від мистецької вартості. А з колекції народного мистецтва їх зникло майже півтори сотні штук. Зник також старовинний глек і підсвічники. Усі ці речі збирав ще митрополит Андрей Шептицький. А от нащадки - не впильнували.
Ігор Кожан, директор національного музею ім. Андрея Шептицького:
- Я собі того уявити не можу, що приïхала чи вдень, чи вночі машина, де є охорона, вибирається найкраще, грузиться і вивозиться.
В останнє ревізію тут робили 10 років томУ Тож з'ясувати - коли саме зникли експонати - важко. До того ж, у приміщенні старовинного палАцу, де зберігали кахлі, роками тривав ремонт.
Денис Харчук, прес-секретар Львівської обласної міліції:
- Фактично зараз слідчі працюють над місцезнаходженням цих речей, де вони і при яких умовах зникли.
Який вигляд мали викрадені кахлі, можна побачити у музейних каталОгах. Схожі предмЕти старовини продають у антикварних крамницях та - на спеціалізованих сайтах в інтернеті. Чи є серед них крадені експонати - з'ясує слідство.
Софія Гордієнко, кореспондент:
- Після цієї недостачі в музеї вирішили провести повну інвентаризацію всіх фондів. Працівники підозрюють - без заспокійливого не обійдеться.
Рік тому в цьому музеї недорахувалися стародруків. Винуватця міліціянти знайшли, але він невдовзі помер. Де книги - невідомо і досі.