Жители закарпатских сел прибегли к воздушным переправам [ Редагувати ]
Польоти на кориті. На Закарпатті мешканці села Нижній Бистрий у своєрідний спосіб долають переправу через стрімкі води місцевої річки. Селяни самі майструють повітряні гойдалки, аби не ходити зайві кілометри до нечисленних мостів. Це ноу-хау вже стало справжньою принадою для туристів.
Христина Юріївна "перелітає" через потік у дерев'яному кориті. І так - кілька разів на день. На березі, де живе старенька, - немає магазинів. Щоб купити продукти, треба перейти на той бік річки. А до моста - два кілометри. Каже: повітряну переправу змайстрував чоловік.
Христина Росоха, мешканка села Нижній Бистрий:
- Ще май тяжко було, коли треба було ходити кругом, а це дід придумав, примудрував і зробив, май легко стало.
Принцип роботи цього пересувного пристрою нехитрий. Над річкою протягнули трос, по якому той, хто сидить у кориті, перетягує себе за допомогою гумової смужки. За чотириста метрів звідси - ще одна переправа. Вона нагадує гойдалку. Людина на березі крутить барабан, на якому прикріплені троси.
- Тут барабан, трос, одна сторона намотується, друга розмотується і подає каретку в ту чи другу сторону.
Цю переправу Михайло Росоха збудував ще півстоліття тому. Нею і зараз користуються мешканці всього села.
Михайло Росоха, мешканець с. Нижній Бистрий:
- До ветеринара, курка заболіла, треба полічити. Тут май близько, не треба по кругу ходити, переправився тай усьо.
Михайло Росоха, 13 років, мешканець с. Нижній Бистрий:
- Так у кругову треба 30-40 хвилин. А тут 5-10 хвилин, і я уже дома. Не нахилятися уперед і назад, щоби дошка не перевернулася, щоб я не впав, не можна гойдатися.
Цей пристрій витримує півтонни, переконує винахідник. Ним перевозять не лише людей, а й продукти та худобу. Такі "екзотичні" переправи навіть стали родзинкою села. Туристичні компанії організовують сюди поїздки для всіх, хто бажає покататися на літаючому кориті чи гойдалці.