З парків Києва масово викрадають рослини [ Редагувати ]
У Києві масово викрадають рослини зі столичних парків. Зеленбудівці кажуть, що невідомі посеред ночі викопують квіти, кущі та дерева. Де шукати злодіїв - ніхто не знає. Збитки від крадіжок за рік сягнули майже мільйона гривень.
"Оце вже свіже, бачите, як видирають?".
Місце злочину - квітник. Знаряддя вчинення злочину - лопата. Тут, поблизу Куренівського парку, ще вчора ряснів ялівець, а тепер - тільки лунки в землі. З майже двох сотень вічно зелених кущів лишилося 37.
"Один день було витягнуто 69, один день витягнуть 20. Ми навіть не уявляємо, кому потрібна така кількість", - каже начальник дільниці КП з утримання зелених насаджень Ірина Денисюк.
Рослини тут викрадають регулярно. Комунальники скаржаться: саджати не встигають.
"Ми навіть саджаємо, підходять просять. Говорять: не дасте, все одно прийдемо і вирвемо", - розповідає озеленювач Олена Плеханова.
Викрадачі приходять переважно вночі. Смаки ботаніків-любителів сезонні. Навесні та влітку в зоні ризику троянди та тюльпани, восени - хризантеми, узимку - хвойні.
"Це багаторічні, за ними ведеться менший догляд. Вони створюють оазу і до того ж виділяють чудові фітонциди, які впливають на здоров’я позитивно", - розповідає начальник дільниці КП з утримання зелених насаджень Ірина Денисюк.
Хто "покращує здоров’я" крадіжками, зеленбудівці говорити не беруться. Лише озвучують підозри.
"Часто це люди, які можливо проживають поруч та розуміються на рослинах. Ми можемо здогадуватись, але фактажів насправді виявити дуже складно", - каже перший заступник генерального директора КО "Київзеленбуд" Євген Кугук.
Єдине, у чому сумнівів немає, крадії не минають жодного району столиці. За рік примудрилися накрасти - ні багато, ні мало - на 800 тисяч гривень. До прикладу, на ці гроші можна було б з нуля облаштувати новий сквер у спальному районі столиці.
На звернення комунальників поліція відкрила десяток кримінальних проваджень, проте жодного порушника досі не затримали.
"Під час розгляду за 6 такими справами, вони були закриті у зв’язку з відсутністю ознак кримінального правопорушення", - каже заступник начальника відділу комунікацій ГУ НП в місті Києві Яна Семенюк.
Вберегти рослини від крадіїв з лопатами - справа не з легких, - стверджують у "Зеленбуді". Біля кожної клумби охорони не поставиш. Та й інші варіанти захисту ненадійні.
"Якщо якимось чином нумерувати їх там або ж робити відповідні позначки на деревах, так, все одно, як що це на дачу іде, або, якщо це іде просто в інше місто, то повірте мені ніхто його нікуди, ніколи не знайде", - каже перший заступник генерального директора КО "Київзеленбуд" Євген Кугук,.
Єдиний спосіб вистежити злодіїв - відеокамери, кажуть у "Зеленбуді". Встановлювати ці засоби спостереження комунальники закликають правоохоронців та міську владу чи не в кожному парку. Та це - справа щонайменше двох років.