У Києві тварини допомагають реабілітувати ветеранів АТО [ Редагувати ]
У Києві реабілітувати ветеранів АТО допомагають собаки. Каністерапія допомагає колишнім бійцям відновити емоційну рівновагу та позбавитися психологічних проблем, отриманих на війні. Як саме чотирилапі допомагають ветеранам бачила наш кореспондент Магда Кривовяз.
Два роки служби у найгарячіших точках Луганської області. Потім осколкове поранення, контузія, госпіталь. Востаннє у АТО Юрій був півтора року тому.
Повернутися психологічно Юрію допоміг ось цей кучерявий друг.
Звати її Ніка, і вона каністерапевт. З ним і до магазину, і по каву, і на тренування. Її завдання допомогти у психологічній реабілітації ветеранам АТО. А виховати такого друга для героя завдання кінолога-волонтера.
"Це собаки які повинні бути дуже добрі, дуже ласкаві дуже чутливі. Якщо раптом якісь спогади в яких він повертається до війни собака вміє не дати цій людині повернутися в той стан ", - сказала Марина Прокопенко, волонтер, кінолог.
"Я лягаю спати, якщо у мене там якісь спогади, навіть якщо це поганий сон кошмарній, собака це відчуває і починає облизувати, лапою вдарити по грудях ", - сказав Юрій Яцен, учасник АТО.
Волонтери та "Друзі героїв" займаються з бійцями як індивідуально, так і у групі. І якщо на сеанс терапії військовий приходить напружений та замкнутий, то вже за 5 хвилин змінюється на очах.
"Деякі на нас зовсім не звертають уваги, а коли проходить якийсь час, тоді чоловіки зовсім іншими стають, вони відкриваються, сміються, посміхаються", - сказала Тетяна Бібікова волонтер, кінолог.
І саме тоді психологу легше з ними працювати. Виховують волонтери таких терапевтів і для конкретних героїв. Процес займає майже півроку. Адже у кожного військового свої потреби.
"Їй не важливо як людина виглядає, чи є у нього руки, шрами. Для людини, яка повернулася з війни незамінне. І багато собак, можуть допомагати фізично. Принести речі, вимкнути світло, допомогти на вулиці ", - сказала Марина Прокопенко, волонтер, кінолог.
Ніку готують спеціально для Юрія. Віддавати собаку Марині зовсім не шкода. Тим паче, що з бійцем вони вже майже стали родиною.
Наразі Юрій повністю реабілітувався і тепер допомагає це зробити іншим. З Мариною вони тепер працюють у парі. Вона виховує чотирилапих терапевтів, а він налагоджує зв'язок з військовими. Адже ветеранам простіше відкритися людині, котра пережила схожі випробування і змогла їх здолати.