У Києві відкрили перший Музей математики [ Редагувати ]
Математика - це не нудна наука, а справжня пригода. Це доводить перший в Україні Музей математики "Кубоїд" у Києві. Простір, який поєднує гру, логіку й інтерактивні експонати, сьогодні вперше відкрив двері для відвідувачів. Катерина Самойленко пройшлася музеєм і подивилася, як працюють найцікавіші експонати.
Олена Квачевська, в.о. директора Малої академії наук України:
Ми дуже пишаємося залами для занять, де будуть проходити заняття як для дітей, так і для педагогів. Кімната креативності якраз над нами. Простір кмітливості з іншого боку. Є дві зали для занять на 45 чоловік і на 15, розділені для великих груп і для малих.
Олена Квачевська веде нас залами нового музею математики. Відсьогодні сюди можуть приходити відвідувачі.
Олена Квачевська, в.о. директора Малої академії наук України:
Тут може сісти наш менеджер із дітками, очі в очі поговорити. Або людина на кріслі колісному так само може, розумієте, дивитися оцей зоровий зв'язок. У нас все продумано тут до дрібниць, І виходить, що, покажіть мені, будь ласка, квиток, який отримує наш клієнт. От такий квиток, і на зворотному боці можна побачити знову ж таки відображення всіх просторів. І навігація проведе, якщо десь загубилися в просторі.
Гості тут зможуть тестувати, як змінюється швидкість на борді залежно від кута нахилу, зрозуміти, як влаштовані гіперболоїди, або обчислити, скільки однокласників вміститься в один кубічний метр.
Олена Квачевська в.о. директора Малої академії наук України:
Ми з вами на другому поверсі, де математика у нас візуалізується і більш зрозуміла стає. І, як-то кажуть, можна її відчути на дотик. Але насправді, якщо ми підемо по цьому простору, ми з вами познайомимося із теоремою Піфагора. І подивимося на гіперболи, гіперболоїди, візуалізацію як математика і мистецтво.
Другий поверх для тих, хто прагне тиші й концентрації. Тут працює зона головоломок, простір логічних завдань і кімнати, де відвідувачі можуть власноруч створити математичну модель за інструкцією з навчальних боксів.
Олена Квачевська в.о. директора Малої академії наук України:
Відвідувач вибирає собі тему, яка її цікавить. Ми видаємо карточки й беремо бокс. І тоді вже те наповнення, які задачі, які є в цьому боксі по цій темі. Вибираємо місце десь, бачите, дітки тут собі вже повибирали. І ось, що майструють, читають інструкцію. І роблять з цих підручних елементів все, що тут потрібно.
Майже двісті експонатів і вісім інтерактивних зон. Музей математики офіційно відкрили ще 17 травня за участі Президента України Володимира Зеленського та Першої леді.
"Кубоїд" - це перший музей математики в Україні й лише п’ятий такий у світі. Його площа - дві тисячі квадратних метрів. Діти вчаться тут через гру, а вчителі можуть влаштувати заняття в приміщенні закладу.
Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України:
Я і наша команда подорожували музеями світу. І виявилося, що не так багато музеїв математики. Якщо скромно сказати, то наш музей не гірший. А якщо не скромно, то наш музей кращий. Це вам точно можу сказати.
У "Кубоїді" все продумане до дрібниць. Від квитків із навігацією до простору, доступного для людей з інвалідністю. А в спеціальних залах учителі зможуть проводити повноцінні уроки. Організатори наголошують: це не просто музей. Це місце, де математика стає зрозумілою, наука - близькою, а навчання - захопливим досвідом.