На Львівщині відбувся "Кубок воїнів": ветерани змагалися у стрільбі з лука [ Редагувати ]
"Кубок воїнів" зі стрільби з лука провели у Львові. Ветерани з усієї країни змагалися і демонстрували силу духу. Історії незламних захисників, які знайшли себе у спорті, попри пережиті поранення, розповість Роман Гаврилів.
Один з арбітрів подає два сигнали. А отже, усі стрільці мають стати на рубежі та підготувати луки до маневру.
За допомогою зубів і наосліп, ветеран із Миколаєва Іван Роман б'є стрілами точно в ціль. На війні з 2014 року, а повномасштабне вторгнення зустрів на Луганщині водієм евакуаційної машини. Понад рік тому авто з бійцями атакували російські безпілотники-камікадзе.
Іван Роман, ветеран російсько-української війни:
Перший дрон прилетів, влучив поряд з машиною. Я сказав хлопцям, щоб вони збирали речі - там залишалось недалеко до позиції, щоб вони йшли, пішки дійшли.
Другий БПЛА поцілив у лобове скло автомобіля. Після вибуху Іван нічого не бачив, допомогли товариші. Після двох операцій зір трохи відновився. А лучником чоловік став уже під час реабілітації. Покликали спробувати, чи сподобається.
Іван Роман, ветеран російсько-української війни:
Коли ми зробили перший постріл разом, у мене це вже було перше враження "вау". Але я ледь не звалився з візочка, мене ледве вловили. Не було ні рівноваги, нічого, я не розумів, як це все буде проходити.
Виступи Івана на всеукраїнських змаганнях - результат 4 місяців тренувань. Тепер ветеран прагне представити Україну на Паралімпіаді разом з іншими бійцями. Дружина Лариса на цьому шляху завжди поруч.
Лариса Василюк, дружина ветерана російсько-української війни:
Саме тому, що я була поруч із ним, він відчував ту підтримку. Це нам зараз дає якісь плоди, і ми намагаємося щодалі просуватися і підтримувати дух наших людей.
Нацгвардійцю Володимиру Товку у 2019, під час бою з окупантами, ворожа куля поцілила в голову. Після поранення одна рука досі відмовляє, тому стріли теж випускає зубами.
Володимир Товк, ветеран російсько-української війни:
У мене через те, що черепно-мозкова, з балансом проблеми. І тут тобі треба рівно стати, щоб тебе в ніяку сторону не рухало, і відпрацьовувати постріли. Тут і концентрація: є лук, стріла, мішень. Нехай увесь світ зачекає.
На стендах від влучань не лишається місця. Там же стріли, випущені учасницею цьогорічних "Ігор Нескорених", бойовою медикинею Інною Короленко. Вона виступала в скелетоні, гірських лижах і плаванні. Але до стрільби з лука має особливе ставлення.
Інна Короленко, ветеранка російсько-української війни:
Стрільба з лука дуже очищає думки. По-друге, я помітила, що цей спорт мене мотивує. Я дуже люблю злитися, коли ця злість приносить користь. У мене є маленькі стрибки цієї злості, які мотивують і далі приходити сюди, брати лук в руки, і вже власне мати свій інструмент, з яким можна виступати, і змагатися серйозніше. Тому мені подобається, напевно, сам процес.
Турнір відбувається уп’яте. Головний арбітр змагань Владлен Новаковський каже: умови для кожного учасника, якою б травма не була, однакові.
Владлен Новаковський, головний суддя турніру:
Дистанцію вони стріляють 18 метрів - таку саму дистанцію стріляють і лучники, які професійно займаються цим видом спорту. Правила також для них усі однакові, мішень така сама, як у звичайних змаганнях - усе ідентично, усе в межах правил змагань.
За найвлучніший постріл у мішень змагалися 50 ветеранів війни з одинадцяти областей. Турнір провели в рамках проєкту "Ліга Нескорених". Надалі - змагання з інших видів спорту, зокрема, з плавання і боротьби.