В Одесі проводять заняття з кульової стрільби для ветеранів [ Редагувати ]
В Одесі більшає видів спорту, якими можуть займатися ветерани російсько-української війни. Тепер у цьому переліку з'явилася кульова стрільба. Як захисники проводять тренування та про розвиток адаптивних активностей у регіоні загалом - розкаже Андрій Анастасов.
Раз на тиждень щоп'ятниці на ветеранів чекають у тирі дитячо-юнацької спортивної школи стрільби. Прикордонник із позивним "Спринтер" тут уперше. В Одесі він на реабілітації. Важкого поранення боєць зазнав пів року тому на Курщині, коли ворожий дрон скинув поруч гранату.
Там багато уламків, рвані рани, відбито кістку і переламана нога, тому що граната вибухнула безпосередньо неподалік кінцівки.
Сьогодні разом із побратимами "Спринтер" стріляє по мішенях із пневматичних гвинтівки та пістолета. І хоча зброя спортивна - адреналіну, каже, не бракує.
Позивний "Спринтер", військовослужбовець ДПСУ:
Перед кожним пострілом хвилююся: чи попаду, чи не попаду, щоб потім не було соромно за безцінно прожиті роки, ха-ха-ха. Такий азарт, спортивний інтерес є завжди - влучити, тому що сьогодні це паперова мішень, а завтра, можливо, буде якийсь ворог, тому ми маємо не втрачати навички.
Саме заради такої розрядки захисників залучають до тренувань. Запрошують зі шпиталів, реабілітаційних центрів та санаторіїв. Але лише з дозволу лікарів.
Юрій Жигалов, працівник відділу управління фізичної культури й спорту Одеської ОВА:
Тому що це може нагадувати їм про екстремальну ситуацію, тобто вони можуть отримати психологічну травму, тому ми їх відбираємо, тому психологи дають висновок, і тільки тоді ми починаємо заняття.
Як правильно дихати, натискати на гачок - пояснюють тренери. Про втрати війни у цій школі знають не з чуток. Торік на Херсонщині загинув Валентин Дондіков. Заслужений тренер України з кульової стрільби, майстер спорту міжнародного класу пішов на фронт добровольцем.
Світлана Скачко, старший тренер-викладач обласної ДЮСШ стрільби:
Мене переповнює інколи гордість за те, що ми займаємося тим, що можемо їх реабілітувати, хоча б чимось зайняти, щоби відволікти їх від тих ситуацій, в яких вони побували, від того, що їм довелося пережити, адже ми їм всім за це дуже вдячні.
На Одещині розвиток адаптивного ветеранського спорту набирає обертів. Особлива увага віддаленим громадам регіону.
Віктор Синявський, керівник управління фізичної культури й спорту Одеської ОВА:
Тобто ми охопимо всі наші сім районів, і в кожному районі будуть координатори серед ветеранської спільноти, тобто ми їх будемо об'єднувати й долучати, щоб витягти їх, як-то кажуть, з такої своєї бульбашки. І от які це види спорту: баскетбол на кріслах колісних, волейбол на кріслах колісних, піклбол (це щось між великим та маленьким тенісом) і стрільба з лука.
Вже у червні в Одесі проведуть Всеукраїнський турнір серед ветеранів війни з адаптивних видів спорту. В ОВА кажуть: часу підготуватися до змагань вистачає та нагадують: працює гаряча лінія (+38(093) 8906 264). Зателефонувавши, захисники можуть дізнатися про спортивні активності, які діють у регіоні.