В Росії визнали падіння імпорту через конфлікт з Україною (відео) [ Редагувати ]
Санкції - єдиний спосіб тиску на Росію, визнають в ЄС.
Утім чинності вони поки не набрали. Про це заявив голова Європейської ради Херман Ван Ромпей.
За його словами, потрібен час, аби оцінити, наскільки ефективна угода про припинення вогню між сторонами конфлікту.
Ця та інші заяви далі у нашому огляді.
Євросоюз узгодив розширення санкцій проти Росії. Втім чинності вони поки що не набрали. Про це заявив голова Європейської ради Херман Ван Ромпей.
За його словами, потрібен час, аби оцінити - наскільки ефективна угода про припинення вогню між сторонами конфлікту. А також, чи можлива реалізація мирного плану.
Раніше європейська преса писала - пакет санкцій найбільше зачепить саме російські нафтові компанії. А також банківську та з оборонну сферу.
Санкції - єдиний спосіб тиску на Росію, яка і далі підтримує сепаратистів на сході України. Вважає Ангела Меркель.
Канцлер Німеччини підкреслила - роль Росії у конфлікті - надто очевидна і це не має минутися без наслідків.
Проте канцлер упевнена - військовим шляхом кризу не розв'язати. Тож, навіть запровадивши санкції, пропонує дати Кремлю сигнал -- коли ситуація нормалізується, заходи скасують.
Росія чекає коли Україна почне переговори щодо статусу Донбасу із терористами. Сергій Лавров вважає - перемир'я в цілому дотримується.
Тож Глава МЗС Росії пропонує Києву почати проводити зустрічі із проросійськими бойовиками вже найближчим часом. Москва занепокоєна концентрацією українських військ у Донецькій області.
Тим часом в самій Росії через конфлікт із Україною падає імпорт. Це визнали вже і Російські митники.
За їх статистикою - в серпні до країни завезли на 15 відсотків менше товарів ніж у липні. Імпорт продовольчих товарів впав на 50-70 відсотків.
Зокрема, до Росії ввозять вдвічі менше молока. Та втричі менше овочів. На третину менше фруктів. Падіння до 25 відсотків і в імпорті машинобудівної, хімічної продукції, бавовни та текстилю.
Українське питання в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН планують обговорити міністри закордонних справ країн Великої Сімки.
Зараз G7 проводить відповідні консультації. Основною темою зустрічі стане перемир'я в Україні.
Очільники зовнішньополітичних відомств також мають намір закликати Росію вплинути на проросійських бойовиків у Донецькій та Луганській областях.
Сесія Генеральної асамблеї ООН триватиме з 21 по 30 вересня.