На Рівненщині під лід провалилися шестеро людей [ Редагувати ]
В Україні ще тримаються морози, однак за кілька днів уже прогнозують потепління. Відтак крига на водоймах скресатиме і стане ще небезпечнішою. Тож рятувальники закликають бути обачними. Адже лише на Рівненщині цієї зими під лід провалилися шестеро людей, п’ятьох - урятували, один - загинув. Надзвичайники у Рівному провели навчання на замерзлій водоймі та дали поради, що робити, якщо опинилися в крижаній воді.
Посеред озера під кригу провалився чоловік. На порятунок одразу мчать рятувальники на аероглісері.
Потерпілого швидко витягають з ополонки і доправляють до берега. Там уже чекають медики з термоковдрою та ношами.
Оксана Смочек, фельдшерка-рятувальниця:
Коли ми отримуємо постраждалого, ми одразу оцінюємо його стан. Якщо він у свідомості - ми одразу зігріваємо його, щоб зберегти тепло. Накриваємо термопокривалом. Якщо є можливість, даємо йому тепле пиття. По можливості сухий одяг. Зігріваємо його, відводимо в тепле приміщення і далі обстежуємо на наявність інших травм.
Рятувальна операція на озері у Рівному завершилася успішно, бо це один з етапів вишколу надзвичайників. У крижану воду зумисне впав їхній спеціально підготовлений колега у водолазному спорядженні. Усе, щоби працівники ДСНС показали наочно, як правильно поводитися у критичних ситуаціях.
Дмитро Мельник, речник ГУ ДСНС у Рівненській області:
Відпрацьовувалися три ввідних. Перша - це порятунок потерпілого за допомогою рятувальних саней, порятунок потерпілого за допомогою катера аероглісер. Також порятунок потерпілого за допомогою рятувальної мотузки. Окремо відпрацьовувалися елементи надання медичної допомоги потерпілому, який опинився під кригою.
Хоча спецзасоби напохваті лише у рятувальників. Допомогти людині, яка провалилася під лід, під силу і очевидцям надзвичайної події. Однак діяти варто так, щоб і самим не опинитися у крижаній пастці.
Роман Гроголь, керівник маневреної аварійно-рятувальної групи:
Брати якісь підручні засоби. Може там якісь є десь палка, пояс, будь-що, шарф. Тоді помаленьку наближатися до людини, щоб подати йому, бажано тоже повзучи. Комунікуючи з цією потерпілою людиною, подати йому і пробувати його потягти до себе.
Надзвичайники радять, що робити передовсім, коли крига під вами таки тріснула.
Роман Гроголь, керівник аварійно-рятувальної групи:
Треба розкинути широко руки, щоб не потрапити під лід і не панікувати, кликати на допомогу. Старатись, розставивши руки, задіяти чим більше тіла, щоб була більша опора. І попробувати на спині чи грудьми вилазити. І тоді, коли вже вилізли, перекочуватись в ту сторону, з якої прийшли.
Поки тримаються морози, на водойми поспішили любителі зимового екстриму. Та навіть низька температура не означає, що лід витримає. У міцності криги треба переконатися.
Сергій Кощук, заступник начальника Рівненської комунальної обласної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах:
Безпечним вважається лід від 5-7 сантиметрів. Він може вже витримувати одну людину. Для групи людей вважається безпечний лід від 15 сантиметрів. Звертайте увагу: якщо є вмерзлі в лід кущі, очерет, будь-які там предмети - це вже є небезпечне місце. Вважається, що лід є безпечним і міцним, коли він прозорого кольору з блакитним або зеленим відтінком.
Цієї зими на Рівненщині під кригу провалилися шестеро людей, п’ятьох урятували, один чоловік загинув. Тому у ДСНС наголошують: будьте обачними, адже лід легковажності не вибачає.