На Рівненщині влаштували спортивну риболовлю для поранених бійців [ Редагувати ]
Замість лікарні спортивна риболовля. На Рівненщині для поранених бійців організували виїзд на водойму і день без процедур. Чоловіки закидали вудки та витягали свої трофеї. Про нестандартну терапію для захисників - розкаже Сніжана Сидорук.
Останній інструктаж і Олександр закидає вудку.
Робить це вперше після поранення.
Олександр, військовослужбовець:
Під час евакуації тіла загиблого потрапили під обстріл. З АГС насипали. Дрон спалив нас просто і все. Вони дві пристрільних черги зробили, а потім вже конкретно насипали.
До великої війни Олександр любив рибалити на рідній Харківщині. Поки не став на захист України. Будівельник у військо пішов добровільно. Тепер на Рівненщині відновлює здоров'я.
Олександр, військовослужбовець:
Це і релакс, це ти одразу і чимось займаєшся, це і моторика тобі працює. І увага. І нервова система відпочиває.
А такого коропа на сім кілограмів упіймав Микола.
Перший раз таку рибу ловлю.
Микола - бойовий медик. Охоронець з Вінниччини боронив Україну у складі третьої танкової бригади. Воював на Харківщині та Луганщині, рятував побратимів.
Микола, військовослужбовець:
Коли я був на завданні, більш як десять людей я врятував, допоміг витягнути - вони залишилися живі. Були прильоти танка, потрапив осколок, залетів в окоп рикошетом. У мене маленький осколок залетів - 14 на 8 сантиметрів. Я відразу сказав: знімайте з мене все і затискайте діру, діру, ну, щоб не було великої кровотечі.
Осколок пошкодив Миколі хребет. Тепер боєць у кріслі колісному. Поки на реабілітації веде активний спосіб життя.
Микола, військовослужбовець:
Я стріляв з лука в Рівному. Я виступав в турнірі з настільного тенісу. Зайняв перше місце в Рівному.
І на риболовлю теж погодився одразу.
Та жоден трофей не постраждав. Це спортивна риболовля за принципом "впіймав - сфотографувався - відпустив".
Риба то вже таке, то вже, як кажуть, діло друге. Головне - це сам процес.
На риболовлю виїхали бійці, які перебувають на реабілітації у Рівненському обласному шпиталі.
Інна Львівська, речниця Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни:
Такий вид відпочинку - це дуже круто для поранених військовослужбовців, оскільки це не тільки фізичний відпочинок, це ще й, знаєте, духовний відпочинок. Тобто він впливає на стан ментального здоров'я військовослужбовців. Вони забуваються про страшні події, вони забуваються про травму.
Дозвілля на водоймі організували волонтери разом із місцевими підприємцями.
Андрій Миронець, організатор риболовлі, волонтер:
Для чоловіка риболовля й охота — це, якби це те, що необхідність. Вона стимулює, вона заводить. Мало того, це відволікає від того, що в голові твориться. Спортивні водойми - у них власники стараються, щоб були великі риби, тобто більш як п'ятнадцять, тут є навіть двадцять плюс.
Найбільша риба потрапила на вудку найстаршому учаснику заходу. Пан Василь заледве витяг коропа вагою близько п'ятнадцяти кілограмів.
Ледь втримали. Він так виривався, що я не знаю. Ну, у мене сили не вистачило б. Я ще ні разу не бачив такої рибини у своєму житті.