Ампфутбол для ветеранів: як проходить реабілітація спортом [ Редагувати ]
Великий спорт для українських ветеранів. Ампфутбол набуває популярності серед учасників російсько-української війни. Нині в Україні вже є кілька осередків "Ліги дужих" Української асоціації фітболу, яка об'єднала людей з ампутаціями. Як відбуваються тренування, показали нашій знімальній групі.
Масаж, кава і спілкування з побратимами. Збірна з ампфутболу готується до гри. 25-річний Максим служив у 36-й бригаді морської піхоти, після важкого поранення втратив кінцівку. Про повернення до улюбленого спорту навіть і не мріяв. Але якось у соцмережі побачив відео. І його кадри запали в душу.
Максим Бузерук, гравець збірної "Ліги дужих":
Я любив дуже футбол, і змоги повноцінно грати як раніше не було, а займатись футболом на милицях - це дуже класно, і на той момент коли перебував в шпиталі, воно мені допомогло в реабілітації саме психологічній, бо відволікаєшся і ні про що не думаєш.
Усі футболісти на милицях. А воротарі або з ампутованою рукою, або з травмованою і в спеціальному корсеті.
Богдан Ключка - капітан збірної. Воював у складі 110-ї бригади. Ампфутбол після ампутації ноги називає справжньою розрадою.
Богдан Ключка, гравець збірної "Ліга дужих":
Для мене поле - це як інший світ, я вийшов і про все забувся, в мене є поле, тренер і команда, відволікаєшся геть від всього, коли ти поза полем, то пішли жарти, ще щось.
Можливості повернутися у спорт після реабілітації шукав і Дмитро Михасюк. Бо це важлива складова відновлення і фізичного, і ментального.
Дмитро Михасюк, гравець збірної "Ліга дужих":
Ми один одному психологи, ти допомагаєш, і можеш відкритись, більшість моїх хлопців воювали зі мною на Сході, ми розуміємо і підтримуємо один одного. Це класно, це емоції, це спорт.
Умови гри в ампфутбол мають свої особливості. Наприклад, милицю вважають продовженням руки, тож торкання нею до м'яча є штрафним. Поле дещо менше за розміром, проте емоції й азарт від гри шалені.
Гравці швидко переміщуються. Камера подеколи навіть не встигає за їхніми рухами.
І найголовніше - кожен пас супроводжується підтримкою.
Тренер збірної в захваті від своїх підопічних. Каже: українські ветерани - сильні й духом, і тілом.
Богдан Кулинич, головний тренер збірної "Ліги дужих":
У тисячу відсотків вони більш мотивовані, я мав досвід працювати зі звичайною футбольною командою, то ці хлопці набагато рідше жаліються на свою втому. Вони надзвичайні молодці, вони круті, я ними захоплююсь.
Українська асоціація футболу започаткувала проєкт, щоби воїни після поранень могли долучитися до спортивної спільноти. Уже є п'ять осередків "Ліги дужих" у різних містах. Згодом планують провести й Чемпіонат України, а до ампфутболу залучати не лише ветеранів.
Богдан Мельник, менеджер з розвитку "Ліги дужих" української асоціації футболу:
Бажаємо, щоб розвивався ампфутбол і чоловічий, і жіночий, а також бажання, щоб було середовище дитячого футболу, щоб хлопчики й дівчата, які мають такі травми, могли зустрічатись, ми влаштовували б якісь активності, це усе має об'єднувати футбол.
Уже цього місяця наша збірна зіграє товариський матч у Бельгії.