На Буковине прошли соревнования среди горнолыжников-инвалидов [ Редагувати ]
Перемога сили духу над фізичними вадами. На Буковині завершилися міжнародні змагання з гірськолижного спорту серед інвалідів. На Кубок співдружності мали приїхати учасники з 13-ти держав. Але на старт вийшли лише представники України, Росії та Вірменії. Втім, це не завадило спортсменам продемонструвати на трасі справжні дива.
Давно відомо, що гірські лижі - лише для сміливих та витривалих. А ці змагання зібрали ще й сильних духом людей. Кубок співдружності слов'янських держав виборюють спортсмени-інваліди.
Щоправда, на трасі - жодних поблажок. Суворі судді техніку спуску оцінюють так само, як і на стандартних змаганнях з гігантського слалому.
Віталій Білаш, учасник Кубку співдружності слов'янських держав:
- В горных лыжах нет понятия строго или помягче. Почему? Потому что есть время и все. А время, вот время и есть критерий оценки. Чем быстрее - тем лучше.
Для Петра Гераметчука ці перегони - перші у житті. За групу підтримки - вся родина. Хлопчик народився без руки, та вже у 4 роки стояв на лижах. Що малий захопився серйозно, батьки зрозуміли, коли у 5 років він зламав руку, і у гіпсі знову видерся на гірку.
Василь Гераметчук , батько учасника змагань:
- Ну, ми йому казали, що не їдь, бо одна рука, гіпс. Він заплакав і сказав, що "я колись стану олімпійським чемпіоном". Ну, бачу, він хоче того.
Сам спортсмен каже: приїхав аби побачити що можуть інші. І себе спробувати.
Петро Гераметчук, учасник Кубку співдружності слов'янських держав:
- Просто треба подолати страх, доказати собі, що ти можеш і все получається.
Заради оцього "я можу" спортсмени-інваліди з'їжджаються звідусіль. Для них дуже важливо самоствердитись, кажуть організатори, а ще - довести собі і всьому світові, що вони нічим не гірші за інших людей. Організатори планують проводити такі змагання щороку. І згодом внести їх до офіційного календаря міжнародних рейтингових змагань.
Олена Цинтила, Максим Соколик, Новини, ТК ІНТЕР, Чернівецька область