Заготавливая березовый сок, люди уничтожают целые рощи [ Редагувати ]
Сезон березового соку у розпалі. Охочих поласувати дарами природи щороку більшає. Шкода від цього катастрофічна, кажуть лісники. Щоб добути сік, берези підрізають бензопилами і фактично знищують дерева. Такий промисел заборонений, але порушників не лякають навіть величезні штрафи.
Березові гаї Черкащини рясніють пляшками та бідонами. Сезон збирання соку тут у розпалі. Дачник Григорій Манько сам сік хоча й не збирає - каже берізок шкода, але відкрити родинну таємницю, - як, не пошкодивши дерево, наточити чимало цього диво-напою - погоджується.
Григорій Манько, дачник:
- Краще б зрізати гілочку, підігнути, підв'язати пляшку і він туди буде капати без шкоди для дерева
Цілющі властивості березового соку щовесни приваблюють до лісу сотні охочих. Екологи кажуть, люди дедалі частіше вдаються до варварських методів, аби набрати соку.
Сергій Дашлюк, Державний інспектор ГУ Екологічної інспекції в Черкаській області:
- Зараз заготівля іде бензопилами, ріжуть трикутничок і після цього дерево починає гинуть. Ну года два-три воно загине.
Заготівля соку в такий спосіб суворо заборонена. Штраф за незаконне підсочування подекуди сягає кількох тисяч гривень.
Микола Бихало, головний спеціаліст відділу лісового господарства:
- П'ятсот гривень за пошкодження дерева до ступеня не припинення росту. Чим більше діаметр дерева", тим більше штраф і збитки.
З початку сезону в Черкаській області оштрафували лише дев'ятьох порушників. Лісники кажуть, - упіймати їх "на гарячому" - майже неможливо. Справу до суду можна довести лише тоді, коли людину затримали під час сверління дерева.
Стас Кухарчук, Павло Тимошенко ТК Інтер, Черкаси