У Франкфуртському музеї експонати оцифровують за допомогою 3D сканера (відео) [ Редагувати ]
Передові технології допомагають у збереженні старовинних артефактів. Один із музеїв Німеччини розпочав використовувати швидкісну систему тривимірного сканування. Вона не тільки скорочує час оцифровування пам'яток, але й не пошкоджує їх. Подробиці знає Оксана Шнайдер.
Клопітка робота, що раніше займала години ретельної праці, тепер - суцільне задоволення. У німецькому Франкфурті тестують новий метод архівування раритетних творів мистецтва. Інформацію про артефакт збирають за лічені хвилини ось таким тривимірним сканером .
Педро Сантос, розробник 3-D принтера:
- Відтепер ми автоматизували процес. Раніше це займало півдня. Зараз сканер робить це за одну хвилину.
Щойно об'єкт починають сканувати - його форма та характеристики відтворюються у цифровому вигляді. Потім інформацію про мистецькі твори можна миттєво надіслати у будь-який куточок земної кулі. Це полегшує працю мистецтвознавців у рази. Адже роботи, які потребують ретельного дослідження, більше не треба відправляти у довготривалі мандрівки, наражати їх при цьому на різноманітну небезпеку.
Педро Сантос, розробник 3-D принтера:
- Більше не доведеться відправляти оригінали по всьому світу, щоб вчені працювали з ними. Завдяки таким цифровим моделям. Завдяки їм можна отримати всю необхідну інформацію. Через рік-два ми збираємося удосконалити сканер. У майбутньому при використанні ультрафіолетового світла можна буде зобразити у цифровому вигляді сліди зубила, яким митець виготовляв дерев'яну статую.
Загалом революційну технологію збираються поставити на конвеєр вже з наступного року. Її розробники кажуть, коштуватиме вона не дешево. Проте запевняють - результат того вартує.
Оксана Шнайдер. Новини Телеканал "Інтер".