Російські артилеристи обстрілюють Україну на навчаннях [ Редагувати ]
Російське керівництво віддало наказ використовувати окуповану бойовиками територію фактично як полігон для навчань.
У штабі АТО повідомили, що є інформація, що для цього сюди направляють підрозділи російських курсантів.
Олексій Дмитрашківський, прес-секретар штабу АТО:
- Нас попередило джерело, що російська сторона прийняла злочинне рішення що до відправлення на кордон з Україною артилерію з різних округів РФ та курсантів артилерійських училищ. Це робиться для того щоб вони відпрацьовували бойові стрільби по об'єктах, що знаходяться в Україні. Це позиції військових українських та зелені коридори, і також житлові райони
Бойовики обстріляли українську піхоту в п'яти населених пунктах. Вогонь вели з артилерії, мінометів і гранатометів. Небезпека криється і на дорогах. На фугасі, встановленому бойовиками, підірвалася машина супроводу.
У переліку перемог АТО, ще одне звільнене місто, Вуглегірськ. 25-та аеромобільна бригада звільнила його після денного штурму. Тепер там проведуть зачистку. Однак у таких вже визволених містах постає інша проблема - відсутність влади.
Іван Гапонов, мешканець Мар'їнки:
- У нас тут немає влади, немає ні міліції. Нас тільки громлять, будинки тільки гугух. А ми ховаємось по підвалах.
У звільненій Мар'їнці жителі спробували порушити питання про переобрання мера. Колишнього главу міста звинувачують у корупції і пособництві бандитам ДНР. Однак призначити вибори не вдалося. Мер іти з посади відмовилася. Та й люди у місто ще не повернулися.
Іван, мешканець Мар'їнки:
- В Мар'їнці нікого немає, чоловік 10 по Мар'їнці ходить і все. Всі інші люди або на морях, або за Донецьком - ну страшно сюди приїжджати.
І тут, як і раніше - небезпечно. Потрібно бути дуже уважним. Бойовики мобільними групами все ж повертаються на ці території.
Напередодні на околиці Мар'їнки знову гриміли вибухи.