На Рівненщині Нацгвардія не може припинити нелегальний видобуток бурштину [ Редагувати ]

І знову до теми бурштину. Повстання старателів минулого тижня в Зарічному, змінилося затишшям і продовженням видобутку. Навіть потужному оперштабу на чолі з Нацгвардією не до снаги зупинити тих, хто вже відчув смак бурштинових грошей. Наші кореспонденти знайшли нові місця видобутку і перевірили, чи гудуть там мотопомпи.
Це дорога до села Борове. Саме його жителі минулої п'ятниці влаштували акцію біля Зарічненського відділку поліції.
Люди стверджували у їхньому селі поліцейські влаштували стрілянину і навіть кидали світло-шумові гранати. Усе це відбувалося біля школи. Навпроти сільради. Як усе було насправді працівники не знають досі.
"Зі слів було чути, що стрільби були саме коли їхав автобус. Коли вже почали стріляти і людину поранили, то це вже страшно", - сказала Марія Середа, паспортист Боровської сільської ради.
Щоправда, у місцевій амбулаторії про пораненого не чули. Не знайшли його і ми. У великому селі Борове на вулицях переважно жінки і діти. Усі чоловіки в лісі. Заробляють.
" Молоді теж туди їдуть, бо обочини ж на Пітер виїжджали. Заїдуть, так й наженуть їх звідти отак, поїде міліція и знов люди йдуть, як люди, добре там, де, їм аби копійчину якусь заробити ", - сказала Анна Гайчук, фельдшер Боровської амбулаторії.
Борове швидко розбудовується нові великі маєтки, дороговартісні авто. Задіяні тут навіть діти. Ось хлопчик років 12-ти впевнено керує невеликим трактором. У причепі пожежний шланг, за допомогою якого качають воду мотопомпи. У Боровому нацгвардії немає, на відміну від сусіднього села Кухітська Воля, яке прославилося торік, коли активісти Автомайдану показали масштаби видобування бурштину.
Ось так це місце виглядає зараз. Ні душі. Доки шукаємо блокпост, натикаємося на старателів. Ось цілком непогано облаштований табір. Місце для багаття й укриття від дощу. У воді працюють люди. Кажуть, ці мотопомпи належать якомусь Босові. Від камери відвертаються. Телефонують Босові запитують дозвіл на зйомку. Той забороняє. Нам радять їхати геть і не створювати проблем.
А ось і блокпост. Нехитрі умови побуту. Ці хлопці щойно повернулися з АТО. Тепер стоять тут посеред поля. Тих, хто їде на родовище із сачками, пускають, а ось із помпами зась. Але такі тут й не потикаються знають інші шляхи.
До самого місця видобування ми дісталися пішки. Працюють мотори. Один біля машини служби держохорони. Як вона потрапила сюди невідомо. Поруч людей немає. Підходити ближче небезпечно. Деякі копачі одягнені ось у такі яскраві жилети щоб одну бригаду відрізняли від іншої. У такій формі їх видно здалеку. І вони навіть не намагаються ховатися.
"Робочому, кажуть, по 500 платять, заплатити. Там 12 годин вони там роблять, їдуть рано в 6 пів шостого, а приїжджають пізно, то важкий труд", - сказала Анна Гайчук, фельдшер Боровської амбулаторії.
Присутність оперштабу змусила людей піти глибше в болота, але бурштин добувати не припинили. Намивають, як і раніше.