На Буковині 270 учнів стали шкільними омбудсманами [ Редагувати ]
В Україні за два роки Офіс Омбудсмена отримав 117 тисяч звернень щодо порушень прав громадян. На Буковині кількість скарг зросла на 80 відсотків.
Віднині там запрацював Центр захисту прав громадянин і відкрили Академію шкільного омбудсмена. 270 учнів відтепер слідкуватимуть за порядком і дотриманням прав у навчальних закладах Чернівецької області. Подробиці - у матеріалі Ольги Лучек.
Неупереджені, справедливі та відповідальні. Відтепер ці молоді люди - шкільні омбудсмани. Марія Давидян навчається в 10 класі. Зі своєю вчителькою приїхали з Красноїльска, трохи хвилюється, бо ж вперше стала омбудсманкою.
Марія Давидян та Анжела Влад, представники Красноїльського ліцею №1:
- Є представником учнів, захищаю їхні інтереси, також права. -Вона дуже розумна, показує себе дуже гарно у всіх шкільних конкурсах, усюди бере участь, навчається дуже добре, находить швидко спільну мову з усіма, це для нас щось нове, це вперше у нас шкільний омбудсман.
Шкільний омбудсман стежить за дотриманням прав учасників освітнього процесу. Такий проєкт в Україні реалізовують вперше. Зокрема, у Чернівецькій області 270 учнів стали шкільними омбудсманами.
Оксана Сакрієр, директорка Департаменту освіти й науки Чернівецької обласної військової адміністрації:
Шкільні омбудсмани – це ті активні, креативні лідери, які мають бути такою потужною миротворчою силою, які мають знати свої права, які проводять заходи, які вирішують конфлікти різного ґатунку, які проводять інформаційні кампанії щодо захисту прав дитини, людини, тому це такі адвокати в системі шкільної освіти.
Максимальна захищеність кожного – це основне над чим працює зараз офіс омбудсмана України. Заявити про порушення своїх прав відтепер можна і в цьому центрі, який запрацював у Чернівецькій області.
Кароліна Ліндхольм Біллінг, представниця УВКБ ООН в Україні:
Створення таких центрів, за допомогою яких усі громадяни України, незалежно від їхнього соціального статусу, гендеру, обмежених чи необмежених можливостей, зможуть отримати доступ до реалізації своїх фундаментальних прав і свобод.
Такі представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини приймають громадян і надають весь необхідний правовий супровід.
Дмитро Лубінець, Уповноважений ВРУ з прав людини:
Ідея дуже проста, щоб в кожному регіоні було приміщення, де постійно будуть відбуватися як заходи на право просвітництва, на право захисту, на розвиток нашого суспільства, де постійно будуть відбуватися зустрічі з родинами військовополонених, осіб зниклих безвісти, окреме питання для захисту прав наших дітей.
Руслан Запаранюк, голова Чернівецької обласної військової адміністрації:
У нас сьогодні в області близько 36 внутрішньо переміщених - це саме діти, ті, які потребують нашої підтримки, підтримки дорослих, захисту, це велика робота.
Основний критерій діяльності Центру - відновлення прав громадян України.
Дмитро Лубінець, Уповноважений ВРУ з прав людини:
Якщо за 2022 рік у вашій області ми отримали 550 звернень, у 2023 році отримали більше ніж 1500, то на сьогодні в цьому році ми вже отримали більше ніж 2600 звернень. Тобто в порівнянні з 22 роком у нас в 5 разів практично збільшилася кількість звернень.
Такий центр вже створили в Івано-Франківську, відкриття планують ще і в Ужгороді. Загалом торік справедливості дочекалися понад 52 тисячі громадян.