Захист від впливу ядерних відходів та спорт для ветеранів: ВР ухвалила законопроєкти [ Редагувати ]
Захист від впливу ядерних відходів, спортивні змагання для ветеранів - одразу кілька документів ухвалили сьогодні у Верховній Раді. Про парламентські рішення розповість Єлизавета Яковлева.
Захистити майбутні покоління від можливого впливу радіоактивних відходів - головна мета одного із законопроєктів, які сьогодні розглядали у парламенті. Народні депутати у першому читанні ухвалили цей важливий законопроєкт, враховуючи, що росія не гребує жодними методами терору. Зокрема, це підтверджує і спроба теракту на Чорнобильській АЕС. Програма зберігання та захоронення радіоактивних відходів передбачає 8 років на її втілення. Україна разом із міжнародними спонсорами планує витратити на це 20 мільярдів гривень.
Олександр Семенець, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України:
Програмою визначено перелік завдань і заходів, необхідних для розбудови відповідної інфраструктури довгострокового зберігання та захоронення радіоактивних відходів. Завданням програми стане забезпечення безпеки майбутніх поколінь, підвищення рівня захисту навколишнього природного середовища від негативного впливу радіоактивних відходів, удосконалення системи поводження з ними, зниження рівня соціально-психологічної напруги, запобігання вчиненням актів тероризму та створення сприятливих умов для використання ядерної енергії для підвищення рівня життя населення.
Ще одна важлива ініціатива, яку нардепи ухвалили у першому читанні, стосувалася спорту для ветеранів. Йдеться і про активності на аматорському рівні, і про участь демобілізованих захисників у міжнародних змаганнях. Наприклад, у Паралімпіаді та "Іграх Нескорених". У профільному міністерстві підкреслюють: спорт допомагає ветеранам відчувати себе повноцінними та потрібними у суспільстві.
Фархад Фархадов, заступник міністра у справах ветеранів України:
Складовою розвитку та інтеграції ветеранів війни в суспільство. Реалізація дозволить збільшити кількість проведень таких заходів, учасників таких заходів, а також загалом вплине на покращення психічного здоров'я, а також адаптації в суспільство ветеранів війни.
Також народні обранці публічно підтримали боротьбу грузинського народу з проросійськими силами, які фактично захопили владу в країні. А ще чекають на остаточний варіант угоди про корисні копалини між Україною та США. Адже хоч сам документ і не потребує ратифікації у парламенті, втім механізми, за якими угоду втілюватимуть, неодмінно мають затверджувати народні депутати.