Коли святкуватимемо Благовіщення 2025 року [ Редагувати ]

Українці традиційно святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці навесні. Однак після переходу на новоюліанський календар дата змінилася. Якщо раніше свято відзначали 7 квітня, то тепер воно припадає на 25 березня. У 2025 році Благовіщення також святкуватимуть цього дня.
Що означає Благовіщення?
Це свято пов'язане з одним із найважливіших моментів у християнській традиції. Діва Марія ще в юності була віддана на виховання в храм, виконуючи обітницю її батьків перед Богом. Вона зберігала цнотливість і жила благочестивим життям зі своїм чоловіком Йосипом.
В Євангелії від Луки розповідається, що архангел Гавриїл з’явився перед Марією, щоб сповістити їй, що вона народить Спасителя людства. Спочатку вона злякалася, але згодом прийняла Божу волю.
У православній традиції Благовіщення символізує момент втілення Бога у світі людей і початок спасіння людства. Дата 25 березня вибрана не випадково: між цим днем і Різдвом Христовим, яке святкують 25 грудня, рівно дев’ять місяців.
Традиції Благовіщення
Віряни цього дня відвідують святкове богослужіння у храмі, де освячують сіль. Вважається, що така сіль має цілющі властивості, а також використовується під час випікання весільного короваю, щоб забезпечити молодятам щасливе життя.
У деяких регіонах України збереглася традиція випускати в небо голубів. Наші предки вірили, що ці птахи несуть ангелам добрі звістки про події минулого року.
Згідно з віруваннями, у день Благовіщення небо відкривається, і Господь чує всі молитви. Тому багато вірян здійснюють паломництво до святих місць.
Попри те, що свято припадає на період Великого посту, цього дня дозволяється вживати рибу, оливкову олію та навіть трохи вина.
Що не можна робити на Благовіщення?
Існують певні заборони, яких дотримуються цього дня:
- не можна стригти чи фарбувати волосся;
- не рекомендується виконувати важку фізичну роботу;
- не варто позичати гроші чи брати в борг;
- не слід вирушати у далеку подорож;
- заборонено шити, в’язати та вишивати;
- не слід вдягати новий одяг.
За народними прикметами, якщо в ніч на Благовіщення буде тепло, то весна буде лагідною та приємною.