У Кропивницькому переселенка відкрила гуманітарний хаб для херсонців [ Редагувати ]
У Кропивницькому переселенка з Херсона відкрила центр гуманітарної допомоги для земляків із регіону. Наталя Голубєва пережила окупацію, під час якої попри страх і небезпеку допомагала хворим та літнім людям. Возила їм ліки та їжу. Уже після деокупації волонтерка виїхала у Кропивницький і тут продовжила підтримувати переселенців-земляків. Її історія далі у нашому сюжеті.
Наталя Голубєва, переселенка з м. Херсон, волонтерка:
Це ми вже шукали символ для нашого центру, і ми зрозуміли, що це кавуни, і я попросила доньку, вона намалювала нам для нашого центру такий кавунчик херсонський.
Пані Наталя показує картини, які прикрашають центр гуманітарної допомоги "Об'єднані Херсонщиною". У Кропивницькому вона облаштувала його після того, як виїхала з Херсону дбаючи про безпеку родини. А от допомагати землякам жінка почала ще під час окупації.
Наталя Голубєва, переселенка з м. Херсон, волонтерка:
До мене почали звертатися знайомі, перше це було, коли люди задихались, там астма в них, не було ліків, потім люди почали виїжджати з Херсона, залишати стареньких, я варила їсти, розвозила, ліки закупляла, те, що треба було.
Той період жінка називає найстрашнішим у своєму житті. Виїжджати не наважилась, бо боялась, що не пройде фільтрацію на ворожих блокпостах. Розповідає, як тоді люди навчилися радіти елементарному.
Наталя Голубєва, переселенка з м. Херсон, волонтерка:
Газ у нас був постійно, не відключали газ, а от водички, так, ми набрали дощової, і так раділи, що покупались, от знаєте, ті, хто пережив оце все, у нас є надія на зміни, ми можемо змінитися, ми навчились радуватись простим речам, ми цінуємо родину, ми цінуємо відносини, те, що зв'язано зі свободою.
У Кропивницькому пані Наталя вирішила продовжити допомагати землякам у гуманітарному центрі, адже як ніхто інший знає їхні потреби.
Марина Остапюк, переселенка з м. Херсон:
Важко, важко, бо ми їхали отак, у чому були, так і тікали.
Підтримати, проконсультувати, забезпечити найнеобхіднішими речами. Єдиним нерозв'язаним питанням переселенців поки залишається житло.
Людмила Орлова, переселенка з м. Таврійськ:
Нас тут прийняли добре, люди добрі, і тільки з житлом у всіх проблеми дуже великі - дороге житло, і часом, знаєте, що там говорити... А так серйозно допомагає центр "Об'єднані Херсонщиною".
Юлія Гринько, переселенка з м. Херсон:
Винаймаємо, дорого, але це проблема всіх переселенців, і її потрібно якось вирішувати.
За два роки роботи у просторі надали підтримку понад півтори тисячі переселенців. Забезпечують усім, на що є нагальний запит, допомагають і благодійні фонди з-за кордону.
Наталя Голубєва, переселенка з м. Херсон, волонтерка:
Особливу увагу приділяємо з лівобережжя, тому що люди, які виїжджають з окупації, вони дійсно виїжджають з однією валізою, зараз ми допомагаємо гігієною, продуктовими наборами, ми допомагаємо дитячим харчуванням, ліжками.
А людям похилого віку найчастіше допомагають із ліками. Та видають їх винятково за призначенням медиків.
Наталя Голубєва, переселенка з м. Херсон, волонтерка:
Ліки в нас від тиску, від цукрового діабету, ось це ті ліки, які призначає лікар, ми дивимося, медсестра перевіряє те, щоб призначенню лікаря не було більше чим два тижні, і людям забезпечуємо на місяць їм.
Не оминають підтримкою і переселенців з Миколаївщини, Запоріжжя та інших міст, які наразі не мають регіональних хабів.