У Одесі медики першими у світі вживили електрод у серце немовля [ Редагувати ]
Приголомшливе досягнення одеських лікарів! Щоб врятувати життя восьмимісячній дитині, вони провели надскладну операцію: встановили у серці немовляти спеціальний електрод та кардіостимулятор. І, як виявилося, зробили це першими у світі! Як саме це вдалося здійснити? Як почувається наразі маленький пацієнт?
Маленькому Глібу – лише вісім місяців. Хлопчик народився з тяжкою вадою серця – тетрадою Фалло. Кардіохірурги одеської обласної дитячої лікарні завдяки операції усунули загрозу, та виявилося, що є ускладнення через пошкодження провідної системи – серце б’ється дуже повільно. І це смертельний ризик.
Олександр Гоцуляк, серцево-судинний хірург КНП "Одеська обласна дитяча клінічна лікарня":
Тобто зона генерації імпульсів давала свою частоту, але шлуночки скорочувались набагато менше, адже цей електричний кабель просто був пошкоджений. І частота серцевих скорочень, тобто коли викидалась кров із серця, було всього сімдесят-вісімдесят – це досить мало для цього віку у пацієнтів, і це призводить до серцевої недостатності.
Тож у провідну систему серця вирішили терміново імплантувати спеціальний електрод та кардіостимулятор. Але як це зробити на такому маленькому органі? Разом із фахівцями одеської обласної клінічної лікарні провели надскладну операцію. Електрод, який генеруватиме необхідний імпульс, завели через вену міліметрового діаметра.
Юрій Карпенко, завідувач відділення порушення серцевого ритму КНП "Одеська обласна клінічна лікарня":
Уявіть собі, що ось ця порожнина цього шлуночка – вона, ну, от менш ніж циферблат цих годинників, і як цим електродом там розвернутись і імплантувати – дуже маленьке серце. І провідна система – вона ж тонесенька, ну, я не знаю, там десята доля міліметра, і довжина, може, один міліметр – у цьому складність.
Операція минула успішно: маленькому Глібу врятували життя – нині він у стабільному стані. За словами лікарів, цього електрода хлопчику вистачить років на п’ятнадцять, а потім можна буде встановити новий.
Володимир Бузовський, завідувач відділення серцево-судинної хірургії КНП "Одеська обласна дитяча клінічна лікарня":
Наразі дитина йде на поправку, її ритм нас задовольняє: частота сто двадцять і більше, що дає добрий прогноз у майбутньому, і я думаю, що через декілька днів дитина перейде в палату і буде радувати своїх батьків,
Марія Лукова, мати хлопчика:
Це хвилювання, яке неможливо передати словами! Поки чекали ми на операцію, і коли вона тривала… Це було важко і для нас, і для медиків.
Та вже згодом лікарі дізналися, що ця операція стала справжнім проривом у медицині. Чогось схожого ще й такому маленькому пацієнтові ніхто у світі ніколи раніше не робив!
Андрій Перевезенцев, гендиректор КНП "Одеська обласна клінічна лікарня":
Тому що кардіостимулятори ставляться дорослим пацієнтам, а інформації, що в загалі у світу – ну, в Україні це сто відсотків – а що взагалі у світі зроблена така операція – у нас інформації немає.
Зазначають: усе вдалося завдяки копіткій праці десятків фахівців: від сімейних лікарів до анестезіологів та асистентів хірургів. Досягненню приголомшливого результату сприяла в тому числі злагоджена комунікація.
Оксана Рокунець-Сорочан, директорка Департаменту охорони здоров'я Одеської ОВА:
Ми говоримо про той великий спектр медичних працівників, які далі супроводжували й допомагали: і медичні сестри, і бригада, і карета екстреної медичної допомоги, яка зустрічала на території обласної дитячої клінічної лікарні. І оця командна робота великої кількості людей залишається поза кадром, але без неї неможливо – система не працювала б, якби одна із ланок цього ланцюжка була б втрачена.