Собачі бої - новий вид спорту в Україні [ Редагувати ]

В Україні відбувся чемпіонат Європи з собачих боїв. Ставки на один бій сягали 15 тисяч доларів. Місце проведення змагань - засекречене. Вхід - за перепустками. Наші журналісти побачили собачі бої на власні очі.
До початку бою 5 хвилин. Навколо рингу збираються глядачі. Гладіатори - собаки породи пітбультер'єр. Ось власник собаки несе спортсмена до рингу. Пес у простирадлі. Переохолодження перед боєм може погіршити моральний стан собаки. Суперник у ринзі. Час!
У ринзі змагаються не тільки пси, а й їх господарі. Бій триває 53 хвилини. Час пускати собак у скретч. Це коли суддя перевіряє бажання того чи іншого пса продовжувати бій. Тигровий пітбуль більше битися не хоче. Він не пішов у бій. І програв.
Власник пітбультер'єра, учасник чемпіонату: "2-ой международный турнир по собачьим боям, были греки, съехалось пол Европы. Наша собачка стала трехкратным победителем, чемпионом".
Чемпіонат Європи з собачих боїв проводиться в Україні вперше. Нелегально. Місце його проведення - засекречене.
Власник пітбультер'єра, учасник чемпіонату: "Вся информация прошла по интернету. В телефонном режиме всех заводчиков обзвонили".
Ми відшукали столицю собачих боїв. 150 кілометрів від Херсона. Курортне селище. Учасники живуть на базі відпочинку біля моря. Ми представляємося заводчиками пітбулів зі Львова. Платимо по 250 гривень. Отримуємо бейджики. Без них охорона не пускає на бій. І ще такі програмки, де вказано час бою, його учасників та їх власників.
Власник пітбультер'єра, учасник чемпіонату: "16 участников. Одни не приехали, итого 15 было. 30 собачек. Весь генофонд Европы съехался. Лучшие представители".
Бої починалися о 6 ранку. Досвідчені пітмени одразу ж робили ставки. Десятки тисяч доларів. Траплялися і несподіванки. Один із власників програв через свого пса 15 тисяч доларів. А от пес нашого співрозмовника переміг і заробив для хазяїна неабияку суму.
Власник пітбультер'єра, учасник чемпіонату: "Подписывали контракт, как полагается за два месяца. Выиграл 10 000 долларов".
Після бою розраховуються глядачі. Вони теж роблять ставки. Втім, суми менші - від 100 доларів до двох тисяч євро.
На одного собаку поставили півтисячі євро. Але він програв.
Між учасниками собачого тоталізатора теж бувають сварки.
- И у этого накол...
- Нет, нет
- Да,да
- Да нету у этого накола!
- Ты за другую собаку болеешь, рассказываешь...
- Саня, посмотри нема там накола?
- На левый посмотри...
- Что ж ты на халяву лапу отдаешь??
Накол - це коли собака закусив власну губу і тимчасово не може вести повноцінний бій. Суддя дає команду розвести пітбулів і зняти накол. Власники роблять це руками.
Після бою кожному собаці надається ветеринарна допомога. Під час поєдинку тварина втрачає багато рідини. А зневоднення може призвести до смерті. На подібні турніри кожен хазяїн приїжджає із професійним ветеринаром. Після бою - відпочинок. Все, як у людей.
Власник пітбультер'єра, учасник чемпіонату: "Все собаки живы, здоровы, ветеринарная помощь всем оказана, завтра утром все идут купаться на море. Питание трехразовое, собаком тоже трехразовое питание, душ массаж. Массажистки стриптезерши все было...".
Собачі бої в Україні проводяться нелегально. Втім, пітмени впевнені - це спорт. Як бокс, або ж корида, чи полювання. Але за однієї умови - якщо в ринзі стоять собаки саме породи пітбулів.
Власник пітбультер'єра, учасник чемпіонату: "...это не просто какая-то уличная драка, это борьба двух равных противников".