В Мариуполе критически недостает препаратов для больных СПИДом [ Редагувати ]
У Маріуполі на Донеччині - гострий дефіцит препаратів антиретровірусної терапії для хворих на СНІД.
Державних коштів і благодійної допомоги на всіх не вистачає. За 9 останніх місяців у місті померло 60 хворих. Лікарі застерігають: ця цифра стрімко зростатиме, якщо держава терміново не виділить гроші. Докладніше - Ірина Ісаченко.
Такі ліки неможливо придбати в аптеці. Якщо хворий на ВІЛ, в якого слабкий імунітет, не отримає ці препарати у лікарні, то без антиретровірусної терапії, він загине за кілька місяців.
Чоловік Ганни помер торік від СНІДу, а вона щодня почувається все гірше. Однак необхідного лікування жінці не призначають.
Ганна, ВІЛ- інфікована:
"Уже 3 месяца где-то я прихожу в центр и не могу получить лечение. У меня ребенок, я осталась без мужа, как мне жить, ведь жить хочется".
Проблем з антиретровірусною терапією в Маріуполі не було ніколи. Але цьогоріч ліків закупили недостатньо. Тепер їх видають лише хворим, яким лікування призначили до серпня.
Павло Довгалевский, завідувач Маріупольського міського центру з профілактики й боротьби зі СНІДом:
"17 августа получили директиву прекратить назначения новых схем, и назначать новые схемы только за счет высвободившихся. А что такое "высвободившихся" - это кто-то уехал, отказался от лечения, или умер".
Навіть якщо хворий сам зуміє дістати препарат - самолікування небезпечне. Інфекціоністи застерігають: імовірність ускладнень дуже висока. Хворий на ВІЛ приймає таблетки за схемою, і щотижня здає аналіз крові.
Наталя Гамова, лікар-інфекціоніст:
"Комбинация подбирается индивидуально каждому пациенту врачом, в зависимости от его уровня определенных показателей крови. Терапия настолько индивидуальна и настолько сложна, что самолечение абсолютно недопустимо".
Нині у черзі на антиретровірусне лікування - понад сотня маріупольців. А на офіційному обліку перебуває майже п'ять тисяч городян із діагнозом ВІЛ.
Ірина Ісаченко, Олег Подоприхин "Новини" ТК Інтер, Донецька область