Сегодня отмечают Международный день ювелира [ Редагувати ]
Діаманти - їхні кращі друзі. А дорогоцінні метали для них - не розкіш, а буденна справа. У світі сьогодні відзначають День ювеліра. В Україні ця професія досить популярна, але більшість наших ювелірів - самоучки. Адже жодного вишу, де б готували таких спеціалістів, у нас немає. Єдине таке місце - спеціалізоване училище у Києві. То де і як народжуються майстри золота і срібла - дізнавались наші кореспондети.
Валерія Мікульська, кореспондент:
- Вони виблискують на сонці, милують око і додають нам шарму. Ювелірні прикраси - це, певно, один з небагатьох товарів, на які попит тримається тисячоліттями. Срібло, золото, діаманти чи рубіни - неважливо, з чого зроблені каблучки і сережки. Головний елемент ювелірного успіху - це терпіння.
В Едуарда його більш ніж досить, вистачає на весь клас. Його ювелірна історія почалася з дитячих колечок, скручених з дроту. Тепер уже 10 років він займається цим професійно - передає свою майстерність студентам.
- Она должна быть перпендикулярна относительно плоскости всей подвески.
Поганий зір, відсутність слуху чи німота - ювелірній справі це не завада. Коштовності не терплять недбалості.
Едуард Родзімінський, викладач ювелірної справи:
- Без желания ничего не получится. Человек должен болеть этим, тогда можно добиться результата.
Аня результатів доб'ється будь-що. Дівчина має конкретний мотив. Каже - чекати подарунків від чоловіків - дарма час витрачати. Тож не роздумуючи сама сіла за навчальний верстат.
Ганна Шуляк, студентка ювелірного училища:
- Здесь есть возможность сделать то, что тебе хочется, вот где-то что-то придумала и можно сделать, чем ходить и искать и не находить.
Попит на ювелірів, кажуть в училищі, шалений. Щойно діти беруться за інструменти, їм уже готують робочі місця.
Галина Яковлева, старший майстер училища:
- Перед тим, як вивести дітей на виробничу практику, заключаємо договори про надання освітніх послуг. Спочатку підприємство замовляє нам учня, а потім ми вже навчаємо, під замовлення.
Брошки, каблучки-трансформери, сережки та браслети, це не просто прикраси, це - дипломні роботи. Їх, кажуть в училищі вже стільки зібралося, можна музей відкривати. Лише сьогодні на потоці більше семи сотень майбутніх ювелірів. Пограбувань тут не бояться, адже вироби тільки притрушені золотом, основа - це латунь. Безкоштовне навчання такої коштовної справи - ось їхній найголовніший скарб.
Валерія Мікульська, Володимир Дєдов, Новини, ТК "Інтер"