Украинские зенитчики определили лучшую команду профессионалов [ Редагувати ]
І по літаках стріляли, і міни підривали. Так на Дніпропетровщині військові відбивали атаку ворога. Війська противника несподівано вийшли з найближчого лісу, і їх треба було знищити за будь-яку ціну. Саме такою була легенда під час конкурсу на найкращу батарею протиповітряної оборони країни.
Наталя Грищенко, кореспондент:
- Військовий полігон поблизу селища Гвардійське. Десята ранку. Мирне населення і не здогадується: ось-ось тут розпочнеться масштабна бойова операція.
Спершу на позицію виступають бойові машини десанту та ракетні зенітні установки.
Протягом двох годин трьом батареям-учасницям конкурсу потрібно знищити ворога. Про нього відомо лише, що він потужне технічне озброєння. Дві батареї атакують. Третя - прикриває.
Сергій Загоря, командир 1-ї зенітно-ракетної батареї:
- Моє завдання - прикрити ці підрозділи під час сутичок з ворогом, під час зупинки ворога, під час блокування дій та подальшого знищення противника.
І от починається найцікавіше. Наші війська стріляють по ворожому десанту.
Та ворог наступає вже з повітря. За літаками стежить ракетно-зенітна установка. Ціль знайдено, гучний залп. Все майже по-справжньому, ось тільки бойові ракети не застосовують. Та це і не головне, каже командувач. Адже найвищу оцінку конкурсанти отримають зовсім за інше.
Геннадій Воробйов, командувач сухопутних військ Збройних сил України:
- Найскладніше завдання - показати злагодженість підрозділу. Коли діє колектив, коли діє одна команда і коли від одного може залежати оцінка всіх - це найскладніше завдання.
Хто ж стане переможцем конкурсу? Інтрига тривала недовго: перемогли господарі полігону дніпропетровці.
Олег Д'яковський, командир відділу транспортування ракет:
- Работали на слаженность действий. Ну, и понятно - отработку нормативов. И получилось, что победили! - Приятно? - Конечно, приятно!
Наталя Грищенко, Євген Коденцов, Новини, телеканал "Інтер".