Біженці з Криму їдуть до Закарпаття (відео) [ Редагувати ]
До Закарпаття також продовжують їхати переселенці зі Сходу та Криму. Офіційно там зареєструвалися понад сто десять людей, проте в місцевій обладміністрації впевнені - їх більше. З якими проблемами стикаються біженці - з'ясовували наші кореспонденти.
Анастасія з чоловіком переїхали в Закарпаття із Сімферополя, де прожили одинадцять років.
Анастасія Цибульська, переселенка:
- Решение мы приняли достаточно быстро, в одночасье все поменялось, эмоционально, то есть растущий шовинизм. Не хотели брать российское гражданство, мы паспорта не хотели менять. Я люблю Украину, какой-то патриотизм проснулся.
Ця родина - швидше виняток серед переселенців. Вони вже змогли купити в Ужгороді квартиру. З роботою теж не було проблем - спеціалістів рівня Анастасії, яка працювала у нафтогазовій сфері у Криму, катастрофічно не вистачає в області.
Михайло Качур, директор заводу:
- Є специфіка Закарпатської області, є те що ми за останні 15-20 років втратили інженерно-технічний персонал і ті підприємства, які відкриваються, в тому числі і нові, вони орієнтовані на робітничі спеціальності, які можна опанувати за два тижні чи два місяці, у нашому підприємстві ситуація зовсім інакша, тут необхідно опанувати кваліфікацію високу.
Ще одна молода сім'я - Ірина та Володимир - переїхали сюди з Ялти. Напередодні почали винаймати квартиру. До цього, майже два місяці мешкали безкоштовно у волонтерів. Приїхавши в Закарпаття, одразу звернулися до обладміністрації у спецштаб для біженців. У ньому підказали телефони волонтерів, які допомогли і з житлом, і з роботою.
- Помогли как с жильем, питанием, продуктами, познакомились с другими людьми, которым не безразлична ситуация в которой мы находимся. Нашли работу здесь, я работаю официантом временно. Записались уже в школу, узнали, что мы с Крыма сразу без проблем, кстати, нас приняли.
Поки батьки шукають, чим зайнятися, їх шестирічний син Марк уже встиг знайти друзів.
- Нашел много там друзей, ну там две девочки или 3, 4, мальчиков - мало.
Офіційно до міграційної служби області звернулося сто дев'ять переселенців - вихідців із Криму.
Ігор Михайлишин, начальник управління Державної міграційної служби у Закарпатській обл.:
- Причина, я думаю на сьогоднішній день зрозуміла всім, з тими подіями зв'язані із анексією нашого півострова Російською Федерацією. Зокрема 82 особи зареєстрували своє нове місце проживання, 13 осіб зареєстрували місце перебування.
У міграційній службі для роботи з переселенцями виділили окремих працівників, тому будь-які питання, кажуть тут, можна з'ясувати без черг.
Ігор Цуркан, Марина Коваль, Юрій Ковальов, телеканал "Інтер".