Депутати вимагають скасувати імунітет [ Редагувати ]
У Верховній раді сьогодні розглянуть постанову про комітети. Адже, 3 з 2 досі без голів.
Це фінансовий, регламентний та з питань будівництва і ЖКГ. Що іще розглядатимуть - далі у сюжеті.
Для одних цей кабінет давно знайомий, інші тут уперше. На погоджувальній раді вирішують, як парламенту працювати далі.
"Нам потрібно якісно підготувати порядок денний, календарний план", - звертається до депутатів голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
Сьогодні в сесійній залі ще особливо нічого розглядати. Законопроекти не пройшли схвалення у комітетах.
Якщо і розглянуть, то тільки постанови, та й то - до обіду. Далі нардепи розійдуться по кабінетах.
"Ключова робота буде у вівторок після обіду і в середу в комітетах. І всі питання, які пройдуть через комітети ми в четвер будемо ставити на порядок денний.
Але наголошую, ключовим з них буде програма роботи уряду", - каже віце-спікер Верховної Ради України Андрій Парубій.
"Вважаємо необхідним, аби уряд, який вісім місяців казав про податкову і бюджетну реформи, нарешті її вніс до зали", - вимагає народний депутат, "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко.
І знову депутати говорили про свій імунітет. Мають намір з ним прощатися.
"Ми наполягаємо, що недоторканність повинна бути скасована з усіх тих, хто сьогодні цією недоторканністю володіє", - впевнений народний депутат ВО "Батьківщина" Андрій Кожем`якін.
З постанов сьогодні точно буде про комітети. 3 з 27 досі без голів - регламентний, фінансовий та з питань будівництва й ЖКГ.
У двох останніх керівники сьогодні з'являться. Рух "Чесно" тим часом заявляє, що за цією Радою стежити буде особливо ретельно.
І насамперед за п’ятьма комітетами, де глави - фігуранти антикорупційних розслідувань. За Денисовою, Пашинським, Дубневичем, Мартиненком і Палатним.
Княжицький - голова комітету з питань духовності - теж може опинитися в списку. Шостим.
За рейдерське захоплення телеканалу ТВі в період правління Януковича, його зв'язки з Сівковичем, відповідальним за розгін Євромайдана.
За непрозорість його закордонних рахунків і багато іншого, про що неодноразово говорили у ЗМІ.
"Якщо будуть проведені додаткові розслідування, ми тоді готові переглянути, але це потрібно щоб журналісти взялися більш предметно.
"Чесно" не проводить розслідування але ми довіряємо тим розслідуванням журналістським", - каже керівник проекту "Чесно" Андрій Круглашов.
Засідати в комітетах починають від завтра. Громадські активісти просять зробити їх відкритими. Вся робота і всі постанови повинні бути на виду.
Андрій Кравець, Катерина Лисенко, Алла Матюшок, телеканал "Інтер".