На аукционе "Сотбис" были с успехом проданы букинистические шедевры [ Редагувати ]
Рекорд на аукціоні "Сотбіс" у Лондоні. За 11 з половиною мільйонів доларів там продали букіністичний шедевр - чотиритомник "Птахи Америки". Рідкісне видання оцінювали вдвічі дешевше, але колекціонери підняли ціну за лічені хвилини. Хто виклав безпрецедентну суму за рідкісний фоліант, традиційно не розголошують.
Для колекціонерів та букіністів цей аукціон - справжня подія. "Сотбіс" виставив на продаж найдорожчі книги світу. Для шанувальників друкованого слова "Птахи Америки" Джона-Джеймса Одюбона - справжній скарб. Це вишуканий чотиритомник у вигляді альбомів-естампів заввишки у половину людського зросту. Існує лише 119 примірників цієї книги - 108 із них перебувають у музеях.
Девід Голдторп, представник аукціонного дому "Сотбіс":
- Ця книга стала першою публікацією з ілюстраціями птахів американського континенту. Її розміри просто вражають, видання неймовірно велике.
Першодрук п’єс Шекспіра датується 1623-м. До сьогодні збереглося тільки 219 його примірників. Такі екземпляри на аукціонах - велика рідкість.
Девід Голдторп, представник аукціонного дому "Сотбіс":
- Ця друкована книга творів Шекспіра - дуже цінна річ. У ній вперше опубліковані майже всі відомі його п’єси. Багато з них були надруковані вперше. "Макбет", "Дванадцята ніч", "Антоній та Клеопатра" і багато інших значних творів.
Також виставлялося і листування королеви Єлизавети Першої. На листах вона власноруч ставила підпис. Такі речі в колекціях рідкісні. Та й самі листи цікаво перечитати: їхнім адресатом є королева Шотландії Марія Стюарт, яку згодом стратила Єлизавета Перша.
Останнім часом інтерес до художніх творів значно зріс. На думку представників "Сотбіс", це означає, що час кризи минає. Мільйонери знову вкладають гроші у мистецтво.
Ганна Гороженко, Сергій Дубінін, "Новини". Телеканал "Інтер"