Российские СМИ используют фото и видео из Сирии, описывая события в Украине [ Редагувати ]
На Сході країни тривають бої - лунають вибухи і постріли, гинуть люди. У цей час не менш епічні битви розгортаються у віртуальному просторі російського телебачення. Ми проаналізували - що і як показують.
Фото пораненого хлопчика із жалісливими коментарями опублікували одразу кілька російських ЗМІ. Тут і розповіді родичів, які говорять, що в дитину стріляли через георгіївську стрічку. Але простий пошук зображень показує - це фотографії із Сирійського міста Алеппо.
- Вооруженный конфликт между войсками сирийского президента Башара Аль-Асада и повстанческими группировками продолжаются уже два с половиной года.
Сирійська війна - просто невичерпне джерело фото- і відеокадрів для російської пропаганди. Ось, наприклад, свіжий ролик на Youtube - про підбитий у Донецьку зенітний комплекс Нацгвардії України. А ось оригінал відео - увага на голоси за кадром.
Піднесення фейкової активності збігається з посиленням дій сил АТО. Як тільки бойовиків почали тіснити, одразу з'явилися фото палаючого Слов'янська, які виявилися знімками торішньої залізничної катастрофи в канадському Квебеку. Професійні піарники впевнені - багато споживачів такої пропаганди хочуть у неї вірити.
Сергій Дідковський, PR-стратег:
- Им не составляет никакого труда взять любую фотографию, на которой непонятно, где было совершено убийство, и написать, что это сделали "боевики Правого сектора" условно или кто-то там, на территории Донбасса. И в это будут верить.
Фахівці переконані - важко боротися з липовими сенсаціями. Проросійськи налаштовані люди і самі росіяни - будуть вірити в це, доки існуватиме сучасна Росія.
Сергій Дідковський, PR-стратег:
- Как разубедить людей, поверивших в эти сказки?
- Нет, нет, нет - они оболванены максимально.
Тож нові фальшивки про події на Донбасі будуть з'являтися і в майбутньому. А значить будь-яку шокуючу новину потрібно перевіряти - інтернет дозволяє це легко зробити.
Максим Кошелєв, Олег Невядомський, Новини, телеканал "Інтер".