Крымские беженцы могут остаться без финансовой поддержки (видео) [ Редагувати ]
Кримські біженці, які облаштувалися на Київщині, непокояться за свою майбутню долю. З першого червня Червоний Хрест припиняє фінансувати їхні тимчасові помешкання. Звісно, на вулиці людей ніхто не виганятиме, запевняють керівники санаторіїв - де прихистили біженців, але як жити далі люди не знають. Олена Мітясова поспілкувалася з кримчанами.
Українською піснею - тут, на кухні санаторію - кримчанки розвіюють тяжкі думи. В кожної - за тисячу кілометрів від Києва - залишилося ціле життя. Згадувати і говорити про нього, кажуть - сльози душать.
Валентина, біженка із Севастополя:
- Самое главное по кошке скучаю - кошка осталась - 15 лет. Скучаю, но в Севастополь не могу.
Сусанна - за сімейним рецептом - готує справжній кримський плов. Але такий, як удома - все одно не виходить.
- Дома мы режим морковь, здесь я не успеваю.
У санаторії Київпастрансу, що у Пущі-Водиці - оселилися півтори сотні біженців. Ніно з дітьми й онуками приїхала сюди із Феодосії. Вдома - на півострові - залишилася старенька мама, брат і сестри. Як жити далі - без роботи, грошей і домівки? Жінка просто у розпачі. Але іншого виходу - каже немає. В Росії їм життя не буде.
Ніно Лабадзе, біженка із Феодосії:
- Ой, не знаю, не знаю как. Вот все это - это все у нас есть, больше ничего нету.
- Здесь разных размеров - женщины могут себе выбрать. Можно даже куда-то и сходить. Курточки, были и пальто, и футболки. Детского очень много - и колготочек, и носочки.
Це Людмила показує багатство складу - допомоги. Все, що принесли їм добрі люди. Сама жінка з чоловіком втекли до Києва з Донузлава. Від російських військових, втім, встигли натерпітися - і залякували, і мордували.
- Просто было так, что невозможно было там оставаться.
Та чи зостануться у Києві - тепер для них теж питання. Із першого червня біженці можуть опинитися без даху над головою. Оплата за тимчасові помешкання - закінчується. А далі проплачувати - нікому.
Андрій Гардт, біженець із Феодосії:
- Нас финансировал до сих пор Красный Крест - выделяли по 48 гривен на человека в день. Сейчас мы знаем, что, скорее всего, это прекратится.
Виганяти на вулицю нікого не будуть, принаймні так кажуть - у санаторії. Хоча і не приховують - для бюджету підприємства це тягар. Комунальники не в силах забезпечити біженцям комфортне життя.
Валерій Слуцький, начальник підрозділу утримання соціальної сфери КП "Київпастранс":
- По самым скромным подсчетам - содержание 130 крымчан, которые у нас живут обойдется порядка 200-300 тысяч в месяц. Это только по отоплению без электроэнергии. Завтра у нас истекает оплата за электроэнергию. То есть с завтрашнего дня нас могут уже отключить.
Голова комітету кримських біженців Микола Подоляка каже - оббив уже всі пороги можновладцям. Та все безрезультатно. Жодного питання переселенців досі так і не вирішили.
Микола Подоляка, голова Комітету кримських біженців:
- Кабинет министров нас не видит - ни день, ни два, ни три, ни месяц. Нас не видят, нас якобы нет. Может мы сами рассосемся, сами все устроимся. Вот и все.
А просять кримчани хоча б розблокувати картки "Приватбанку", на яких залишилися гроші, і дозволити міжнародним організаціям відкрити місію допомоги. Якщо їх не чутимуть і далі, обіцяють заблокувати роботу Верховної ради та Кабінету міністрів.
Олена Мітясова, Сергій Єрьоменко, Телеканал "Інтер".