У Кропивницькому влада намагається закрити подоговий будинок [ Редагувати ]

Медики, породіллі та активісти збунтувалися у Кропивницькому. Люди проти закриття одного з пологових будинків. Влада представляє це як реорганізацію. І, не поцікавившись думкою громади, намагається проштовхнути рішення на сесії міськради. Чи вдалося розповість Олена Бринза.
Це другий пологовий будинок імені Святої Анни у Кропивницькому. Два дні тому тут в Ольги народилося немовля.
"Лікарі хороші, догляд за дитинкою хороший, дитячі доктора, мед сестрички", - скала Ольга Коваленко, молода мама.
Плани мерії об'єднати другий пологовий будинок з першим, а на ділі закрити, стурбовано обговорюють і лікарі, і породіллі.
"Цей пологовий будинок повинен існувати окремо від першого", - сказала Тетяна Іванова, молода мама.
Щорічно у пологовому будинку Святої Анни на світ з'являються до тисячі малюків. Тут же лікують складні гінекологічні захворювання.
"Більше 2 тисяч гінекологічних операцій великих і малих, майже 700 великих порожнинних гінекологічних операцій, треба не забувати про гінекологічних хворих, які проходять лікування", - сказав Сергій Юр, зав. відділенням оперативної гінекології пологового будинку №2 ім. святої Анни.
Медики вирішили відстоювати пологовий будинок. Прийшли з протестом до мерії. Кажуть, в результаті розпочатої чиновниками реорганізації, залишаться без роботи. Адже у першому пологовому для них місць немає.
"Уже офіційно вони сказали 60 осіб вони не приймуть на роботу, їх просто виганяють на вулицю", - сказала Анна Капко, головна медсестра пологового будинку №2 ім. святої Анни.
Громадських слухань з приводу об'єднання двох мед закладів не було. Проте, питання на порядку денному у міських депутатів.
"Виконком не підтримав це рішення це пряме порушення закону, 20 днів це рішення не було на сайті міської ради це теж порушення закону", - сказала Тетяна Бородіна, громадський активіст.
Нікого не звільнять, всім медикам другого пологового будинку знайдеться місце, а від об'єднання виграють усі, намагаються запевнити представники міськвідділу охорони здоров'я та пологового будинку номер один.
"Ми зможемо зробити потужний перинатальний центр другого рівня надання допомоги, де буде створена палата, навіть відділення інтенсивної терапії для жінок і новонароджених будуть приїжджати і жінки з прилеглих районів", - сказала Наталія Журжер, головний акушер-гінеколог управління охорони здоров'я Кіровоградської ОДА.
"Всі відділення, яких в нас не було, а були в друговому пологовому, вони передбачені в цьому новому закладі і оперативне відділення, і консервативна гінекологія", - сказала Тамара Грач, заступник головного лікаря з медичної частини пологового будинку №1.
Дві години гарячих дебатів. Остаточного рішення немає. Депутати вирішили відкласти розгляд питання до наступної сесії.