Мир в кадре: Австралийцы сверлят Антарктиду, а немцы строят роботов для Марса [ Редагувати ]
Війна у Сирії триває вже надто довго - вирішили у Франції. І взялись розпочати розгляд справи в Гаазькому суді. Тим часом Росія планує вже у дві тисячі тридцятому розпочати колонізацію Місяця. Та добувати там корисні копалини. Більше про події у світі - в нашому огляді далі.
Ситуацію в Сирії має розглянути Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, вважають у Франції. Там підготували відповідний проект резолюції Ради Безпеки ООН. Документ поширили серед 5-ти постійних членів Радбезу. Крім Франції, це - Росія, Китай, Велика Британія та США. Раніше спеціальна комісія Ради ООН оприлюднила доповідь про те, що провладні сили Сирії винні у злочинах проти людства. А повстанці - у військових злочинах.
Афганістан почав отримувати допомогу постраждалим від зсуву ґрунту. До віддаленої гірської провінції Бадахшан літаки та гелікоптери доставляють харчі, ліки та речі найпершої необхідності. Понад чотири тисячі людей зараз ночують просто неба. А під землею можуть бути поховані дві тисячі сімсот жертв. До постраждалого району дістався і президент Афганістану. Хамід Карзпй пообіцяв нагодувати усіх, хто голодує і прихистити тих, хто залишився без даху над головою.
Хамід Карзай, президент Афганістану:
- Нехай Аллах пошле терпіння нашому народу, який зазнав страшного лиха. А особливо - родинам, чиї рідні поховані під потоком бруду та каміння. Ми всі прагнемо кращого життя і процвітання для Афганістану.
У США до трьох років ув'язнення засудили дев'яносторічного ветерана Другої світової війни. За незаконне транспортування понад тонни кокаїну. Чоловік просив пом'якшити вирок. Та федеральний суддя заявила - якби не його вік, покарання було б значно суворішим. Крім тюремного терміну, чоловік він має продати два своїх будинки у Флориді, та заплатити штраф у півмільйона доларів. Засуджений запевнив: дуже шкодує, що так вчинив. І назвав призначене йому ув'язнення - "смертним вироком".
Знахідка, якій дві тисячі років. Австралійські дослідники успішно пробурили старовинний лід на Антарктиді. Вони сподіваються - отримані зразки дозволять виявити нові факти про розвиток та зміни клімату. Льодовий стержень завдовшки понад триста метрів вже передали для досліджень у міжнародні лабораторії. Крім нього, дослідники також отримали два коротших стержні, довжиною в близько ста метрів. Їхній вік сягає від восьмисот до тисячі років.
Колесоподібні павуки надихнули німецького вченого на нові розробки. Йдеться про сучасного енергоефективного робота для дослідження Марсу. Унікальність цього членистоногого - у його здатності, в разі небезпеки, подвоювати швидкість та тікати, перекручуючись колесом. Вчений-біонік каже - такий робот стане ідеальним для пересування суворою поверхнею червоної планети.