Радикали звинуватили Міністра фінансів в офшорних схемах [ Редагувати ]

Новостворений уряд запрацював. Напередодні команда Гройсмана провела першу нараду - обговорювали організаційні питання.
А вже сьогодні у повному складі з’явилися у парламенті відповідали на питання депутатів. Що цікавило парламентарів? І що пообіцяли нові міністри? Кореспондент Ганна Каменєва продовжить.
Ще не всі новоспечені міністри зайняли свої робочі кабінети, та на запитання депутатів відповідати готові.
Із самого ранку вже в Раді. І майже одразу на них посипались звинувачення деяких парламентарів - мовляв, у нового міністра фінансів Олександра Данилюка є 2 офшори, які він не задекларував. Радикали вимагають його відсторонити.
"У мене немає офшорів! Якщо ви хочете ставити на голосування питання зняття мене з посади, я це підтримаю. Але для мене це виклик. Я бачу свою роль в тому, щоб підтримати цей уряд", - заявив міністр фінансів Олександр Далинюк.
До відставки не дійшло. Першим викликом цього уряду, самі ж міністри називають заплановане попередниками підняття тарифів із 1 травня. Обіцяють розібратись.
"Буде запрошений НКРЄ "Нафтогаз" представники МВФ, і ми б хотіли розглянути і подивитись прозорість формування тарифів", - заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.
Ще один виклик уряду - дороги. Цьогоріч на їхній ремонт піде понад 30 мільярдів, обіцяють в уряді, однак третина цієї суми - це оплата минулорічних боргів.
"Ми сподіваємось, що під час завершення реструктуризації боргів "Укравтодору" запланований на цей рік, в нас появляться додаткові кошти, які ми в першу чергу спрямуємо на ремонт дороги східної України", - заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.
Цікавила депутатів і ситуація із браком та дороговизною ліків через монополістів. Оскільки очільника МОЗу досі не призначили, відповідав на запитання прем’єр.
"Жодних монополій, коли мова йде про здоров’я людей, бути не може. Це стосується і цін на ліки. Якщо є рішення, яке може прийняти Кабінет міністрів України, які вплинуть на пониження цін на ліки, ми це зробимо", - заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
А от коли у МОЗу з’явиться новий очільник, Гройсман так і не повідомив. Утім, запевнив - реформаторів з попереднього уряду не звільнятиме.
"Ядро реформаторів, як в Міністерстві економіки, як Юлія Ковалів, як Макс Нефьодов. Вони всі залишаються працювати, як те ядро, яке сформоване в Мінфіні теж, і в інших міністерствах так само. Ми не збираємось нікого розганяти", - заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
А ще уряд створить групу підтримки реформ, яку очолить словацький колишній урядовець Іван Міклош, раніше він претендував на посаду голови українського мінфіну, та відмовився.
Наступного тижня цю групу фахівців планують презентувати.