На Кіровоградщині презентували гуртожиток для переселенців [ Редагувати ]

На Кіровоградщині в селищі Новгородка сьогодні презентували гуртожиток для вимушених переселенців. Цей проект - спільне фінансування Європейського Союзу та місцевих бюджетів. Усього ремонт обійшовся у трохи більше 27 мільйонів гривень. Але чомусь навіть на урочистому відкритті умови проживання тут - дуже непрозорі. Наші кореспонденти намагалися з'ясувати - хто може претендувати на тимчасовий дах.
П'ятиповерховий гуртожиток у селищі Новгородка. Це - за сорок кілометрів від Кропивницького. Нові вікна, євроремонт, дах та сантехніка. Будівля - на сто п'ятдесят кімнат квадратурою чотирнадцять і вісімнадцять метрів. Одна кухня та вбиральня з душовою - на вісім кімнат. Поряд двір та спортивні майданчики. Гуртожиток сьогодні відкривають пафосно - під співи та аплодисменти.
Тридцятишестирічна Світлана три роки тому тікала з Донецька з однією сумкою та трьома синами. Зараз мешкає в Кропивницькому у мами на 9 квадратних метрах разом з дітьми. Затісно, тому попросилася в цей гуртожиток. Ключі від кімнати ще не отримала, та й про умови проживання жінці - ніхто не розповів.
"Я еще не знаю куда документы все здавать. Единственное, как тут в Новгородке с работой. Вот , многие говорят, что мало работы, с работой сложновато - будем смотреть, нет, будем ездить в Кировоград", - говорить Світлана Кружиліна, вимушена переселенка.
Ремонт гуртожитку обійшовся у понад 27 мільйонів гривень. Половину цих коштів дав Європейський Союз, половину - виділили обласний та районний бюджети. Чиновники презентують його, як житло для вимушених переселенців. Однак, як вдалося з'ясувати - в гуртожитку мешкатимуть й родини військових з Кропивницького.
"Для тимчасового проживання - нормальні умови , все добре, але для постійного, зрозуміло, хотілося , щоб своє житло було , ну поки не виходить, поки переїжджаємо туди - сюди", - говорить Аліна Вівсяна, дружина військового.
Цей гуртожиток - власність Новгородківської селищної ради. Тут наголошують, - житло - тимчасове. Ані прописатися, ані претендувати на приватизацію поселенці - не зможуть. А от щодо перспектив працевлаштуватися у невеличкому селищі - чиновники відповідають досить філософськи.
"Ті люди , які хочуть знайти роботу, вони завжди найдуть. Хто не захоче - він її шукати не буде", - говорить Лідія Огир, директор гуртожитку.
Керівництво гуртожитку визнає: проживання безкоштовним - не буде. Окрім комунальних, мешканці мають сплачувати й орендну плату - не менше п'ятисот гривень з кімнати. Та й ця сума може зрости, - адже кінцеві розрахунки - невідомі. Як і те, скільки кімнат дійсно дістанеться переселенцям, а скільки - військовослужбовцям - чиновники відмовляються відповідати на це запитання.