В Україні зростає кількість безпритульних тварин [ Редагувати ]
Україна входить до лідерів за кількістю безпритульних тварин. За неофіційними підрахунками, проведеними за останні два роки, в нашій країні нараховується близько півмільйона вуличних собак. І щороку ця кількість тільки зростає, особливо восени, коли закінчується дачний сезон. Чому питання захисту тварин і досі залишаються невирішеними. І яка ситуація із чотирилапими безхатьками в інших країнах? Розкажуть мої колеги.
Притулок для собак, який в Івано-Франківську облаштували волонтери, нагадує справжній мурашник. На сто вольєрів понад три сотні чотирилапих.
"Люди не стерилізують своїх тварин, і щодня просто викидають в мішках їх в поле, підкидають нам тут під браму. Розумієте, ми не маємо це все просто куди збирати. ми одних віддаєм, а постійно нові поступають", - говорить Ірина Реуца, працівниця притулку.
Лише у Франківську та околицях щомісяця з'являється до сотні безпритульних тварин. Як непотріб, люди викидають на вулицю і дорослих псів, і навіть цуценят.
"Бідні вони бідні, нелюди, це взагалі".
Волонтери утримують притулок коштом небайдужих. Щомісяця лише на харчування потрібно понад 50 тисяч гривень. Тож для тварин постійно шукають нових господарів.
"Ми пишемо пости, просимо. Ми їх лікуємо, забираємо, з однієї сторони добре робимо, але з другої сторони їх ніхто не хоче потім брати", - говорить Ірина Реуца, працівниця притулку.
Державного прихистку в місті немає. Його створення кілька років тому обговорювали міські чиновники, та підрахувавши кошторис - заявили, місту це - не по кишені.
"Це дорого. Це не просто побудувати притулок, дорого буде коштувати і побудувати, але його необхідно утримувати", - говорить Михайло Смушак, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради.
У місті функціонує комунальне підприємство "Полігон". Його працівники відловлюють тварин, стерилізують, вакцинують, маркують і знову випускають на вулицю.
"Від початку року на перше вересня було простерилізовано нашими силами 395 безпритульних собак. Міським бюджетом на 19 рік передбачено 990 тисяч гривень на регулювання чисельності безпритульних тварин", - говорить Олександр Прегон, заступник директора КП "Полігон".
На підприємстві підрахували - нині в місті трохи більш ніж тисяча тварин. Стерилізація дає змогу лише зменшити популяцію, утім, собаки з вулиць все одно не зникнуть.
"Собаки збільшуються, собаки мігрують з Тисменицького району, з приближених сіл, також люди часто привозять, знають що є служба яка їх стерелізує", - говорить Олександр Прегон, заступник директора КП "Полігон".
Та є країни, які вже змогли повністю подолати проблему безпритульних собак, не вдаючись до знищення. Як-от: Нідерланди. В країні діє низка законів на захист тварин. За негуманне поводження - передбачені величезні штрафи і навіть ув'язнення. А ще за своїх улюбленців власники сплачують щомісячний податок. Саме гроші роблять вибір голландців відповідальнішим.