Чотирилапі психологи: як каністерапія допомагає ветеранам відновлюватися [ Редагувати ]
Нові методики реабілітації з елементами каністерапії вивчають кінологи Національної поліції, психологи та ветеринари. У Кам'янець-Подільському відбулась серія теоретичних та практичних занять. Про сучасні підходи до психоемоційного відновлення ветеранів - наш репортаж.
До навчальної аудиторії Державного подільського університету з різних куточків України прибули кінологи зі своїми підопічними. В рамках п'ятиденного семінару психологи, психіатри та ветеринари навчаються методів реабілітації з елементами каністерапії.
Антоніна Гошовська, керівник ГО "Школа каністерапії":
Це може бути фізична реабілітація, психологічна реабілітація, покращення психоемоційного стану, адаптація до нових умов, допомога при подоланні певних травматичних ситуацій.
Пілотний проєкт, який започаткувала Національна поліція України, триватиме 2 роки.
Світлана Коломієць, начальник відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України:
За пів року ми вже відвідали понад 200 разів різні реабілітаційні центри. І ми вже бачимо результати, тобто, нас вже військові чекають. Вони знають, що якщо приїде собака, вони з нетерпінням чекають і активно долучаються до цієї психологічної реабілітації.
Собак для реабілітації відбирають вкрай прискіпливо. Вони мають бути не агресивними та йти на контакт. А ще мають пройти перевірку стану здоров'я.
Кирило Чумаков, начальник Першого військового шпиталю ветеринарної медицини:
У мене був такий ряд лекцій, які називаються зооантропонози. Тобто хвороби спільні для людей і тварин. Щоби проводити каністерапію, треба, щоб тварина була здорова. Щоб вона не заразила.
Катерина Біляєва приїхала на семінар із Київщини із чотирма чотирилапими вихованцями. Поліцейські собаки шукають вибухівку, наркотики та людей. У вільний від служби час допомагають пораненим.
Катерина Біляєва, інспектор-кінолог кінологічного Центру ГУ НПУ у Київській області:
З 22 року ми активно почали долучатися до роботи в шпиталях. Ми працюємо з пораненими, ми працюємо з особами, які пережили жахи війни. Ми працюємо з тими, хто пережив насильницькі якісь злочини. В основному це ті, хто повертається з полону.
Молодець. Ось такий ти молодець.
А Роман приїхав на навчання із дев’ятимісячним спанієлем Чоккі. Кінолог розповідає: цей супер позитивний пес залюбки працює як з дорослими, так і з дітьми.
Роман Конопацький, інспектор-кінолог КЦ НПУ У Чернігівській області:
Дуже гарно реагують військові, коли він робить обнімашки. От такі от обнімашки і їм дуже-дуже це подобається. Він дуже такий позитивненький.
Усі учасники семінару на завершення навчання отримали сертифікати. А дехто повезе із собою і подарунки від кінологів Хмельниччини - цуценят, яких навчатимуть методів реабілітації.