Изобретателю азбуки Морзе исполнилось 220 лет [ Редагувати ]
Сьогодні 220 років із дня народження автора ще одного винаходу - азбуки Морзе. Створивши телеграф і телеграфну абетку з крапок і тире - Семюель Морзе став символом технічного прогресу. Морзянка служила людству понад сто п'ятдесят років. Сьогодні від неї - відмовляються на користь комп'ютерних та супутникових систем передачі інформації. Морзянку розкодовував Артур Петров.
Просто посеред вулиці він налаштовує антену, радіостанцію і телеграфний ключ. Олексій ще не встиг усе підладнати, а вже чує запит на зв'язок - поспілкуватися хочуть із далекої Німеччини.
В українських радіоаматорів знання Азбуки Морзе не обов'язкове, але у пошані. Олексій навчався на курсах у справжнього професіонала, радянського військового льотчика. Каже - у наших радистів, як ні у кого іншого, є так званий власний почерк.
Звичайно, голосовий зв'язок набагато зручніший і доступніший. Але й у телеграфа є свої переваги. Радійна наука сьогодні приваблює і молоде покоління. Звичайно, це не бум радянських часів, коли гуртків радіотехніки було сотні. Та все ж таки вони є.
Запорука успіху - це запам'ятовування не крапок і тире, а самих "наспівів", що утворюються при поєднанні цих знаків. Юрій Малиновський вже десятки років знайомить учнів із першим способом передачі інформації за допомогою цифр. Адже впевнений: на високі технології не завжди можна покластися.
Сьогодні азбуку Морзе можна вивчити за допомогою комп'ютера: існує безліч програм і перекладачів. Трохи наполегливості - і ваш сигнал про допомогу почують у будь-якому куточку планети.
Артур Петров, Василь Мєновщиков, Новини, телеканал Інтер.