Жители столичного дома жалуются на соседа-психа [ Редагувати ]
Сьогодні світ відзначає день психічного здоров'я. За статистикою, в Україні більше мільйона людей страждають на психічні розлади, - і це тільки ті, хто бодай раз звертався до лікарів. Що робити, якщо людина з неадекватною поведінкою живе з поруч із вами? Матеріал наших кореспондентів.
Цю квартиру на другому поверсі знають усі мешканці будинку. Завжди зачинені ролети, відеокамери, дірка в стіні від бензинового генератора. Власник квартири поставив його після того, як висмикнув зі щитової дроти і знеструмив увесь під'їзд - каже сусідка.
Ганна, мешканка будинку:
- Он выскочил с какой-то дубинкой, соседу по рукам надавал, намотал и выдернул все провода... погорели там у людей телевизоры, холодильники.
З появою нового сусіда тут забули, що таке спокій, - нарікають жителі.
Віктор, мешканець будинку:
- Стреляет по машинам с пневматики, пугает соседей, пенсионеров, которых спрашивает, скоро вы умрете или нет. В квартире поставил вентили на горячую-холодную воду - и на весь стояк перекрывает воду.
Таку поведінку терпіли, поки не дійшло до погроз та бійок. Тоді звернулись до міліції. Але й там допомогти не змогли, кажуть - не вистачає доказів. А спілкуватися з правоохоронцями напряму чоловік відмовляється.
Ірина Біба, помічник начальника Солом'янського РУ ГУ МВС в місті Києві:
- Він не пускає їх до себе у квартиру, він не приходить на прийом, він не приходить за викликом, він спілкується з ними лише через закриті двері.
Мешканці будинку підозрюють - сусід боїться, що разом із міліцією до нього прийде і психіатр.
Андрій Мухоморов, психіатр:
- Если он нарушает права общежития, санитарно эпидемиологический режим, режим тишины, ведет деятельность, которая нарушает все основы законодательства общежития. Милиция по идее должна его каким-либо образом привлечь к ответственности и в рамках этого поднять вопрос о том, чтобы он в принудительном порядке был хотя бы осмотрен психиатром.
Звертатися до правоохоронців радять і юристи. Говорять - змусити людину пройти огляд у психіатра можна тільки, коли порушено кримінальну справу.
Олексій Святогор, юрист:
- В міліцію напиcав - міліція нічого не робить, і вже йде інша скарга - на бездіяльність міліції.
В Україні стверджувати, що людина є психічно неадекватною, без судової постанови не можна, тому людям, постраждалим від такого "доброго сусідства", тепер потрібно звертатися до суду.
Олександра Казакова, Вадим Ревун, Новини, телеканал "Інтер"