В Международный день счастья психологи рассказали о душевной гармонии [ Редагувати ]

Тож не дарма саме сьогоднішній день обрали для досить несподіваного свята. У світі вперше відзначають День щастя. На думку Генасамблеї ООН, яка запровадила свято, рівнодення символізує рівні права усіх людей на планеті. І це крок до щастя. Чи так це, з'ясовувала Ольга Сас.
У пошуках щастя ми насамперед вирушили до звичайних перехожих. Дізнатись про їхні причини для радості.
- Ни шагу назад, ни шагу на месте, только вперед и только все вместе! Лозунг такий був. Залог успеха. Только вперед!
- Деньги точно счастье не приносят.
- Если человек любим, его любят, то у него все будет хорошо - это точно.
Та й поскаржитись людям є на що.
- Пенсия маленькая. Дети и внуки не очень устроены. Получается, бабушка со своей пенсией еще должна им кусок хлеба купить.
- Люди отчаиваются от одиночества.
Нещасливими відчувають себе значно частіше. А усміхнених облич на вулиці - одиниці.
Для повного щастя людям завжди чогось не вистачає. Наприклад, зараз люди клянуть зиму та ховаються від набридлого снігу. Та попри погану погоду чи будь-які інші фактори радісний настрій кожна людина може створити самотужки.
За своєю природою ми звикли не помічати щастя. Навіть якщо воно зовсім поряд.
Валентина Єфімова, психолог:
- Счастье, как и здоровье, осознается, когда его уже нет или после того, как человек пережил длительные коллизии жизненные.
Озирнувшись довкола, можна побачити - є не так мало причин, щоб радіти. Головне - відрізнити їх серед іноді непотрібних бажань.
Валентина Єфімова, психолог:
- Когда у человека есть миллионы, то рядом есть тот, у кого есть миллиарды. И жаба давит. И он чувствует себя несчастным. Поскольку у него меньше.
Психологи кажуть: щастя - це постійна праця. Алла Клименко навчає людей радіти без причини. Кілька простих щоденних ритуалів піднімають рівень задоволеності життям. Головне - дякувати за все, що маєш, і частіше говорити про це оточуючим.
Алла Клименко, тренер зі щастя:
- Будьте признательны водителю маршрутки, будьте признательны кассиру, будьте признательны своим детям, родителям, говорите им об этом. Это будет повышать ваш уровень счастья.
У свій щоденний графік потрібно внести дрібнички, які робитимуть вас щасливими. Будуть це танці, зустрічі з друзями чи написання картин - головне не думати про погане.
Алла Клименко, тренер зі щастя:
- Вы попробуйте, если не получится, мы не будем потом об этом говорить. Вы просто попробуйте, позвольте себе в этот раз попробовать.
За теорією "радості без причини" - від позитивних думок стати щасливішими маєте не тільки ви, але й ваше оточення. А це створить ланцюгову реакцію, зупинити яку буде неможливо.
Ольга Сас, Сергій Єрьоменко, Новини, телеканал "Інтер"