В Чернобыле объявили чрезвычайную пожароопасность [ Редагувати ]
Неймовірна спека тримається по всій Україні вже не перший тиждень. Найвищий клас пожежонебезпеки - 5-й оголосили і в Чорнобилі.
Галина Тимощук, кореспондент:
- Зараз на стовпчиках термометрів більше тридцяти градусів з позначкою плюс. Дощів тут давно не було. ймовірність того що десь щось загориться в зоні відчуження дуже висока. А будь яка пожежа тут це вже небезпека
У посиленому режимі і завжди напоготові. Рятувальники переконують - чорнобильська територія під ретельним контролем. Бо і тут люди мають звичку кидати недопалки. А ще пробираються нелегали й самопоселенці, які не завжди обережно поводяться з вогнем.
Євген Кирилюк заст. начальника служби охорони і захисту лісу:
- Переважно це хвойні ліси які відносять до першої групи, а площа велика 240 000 і шість десятих гектара в зоні під лісом знаходиться порядку 150 тисяч гектарів.
Чотири лісових пожежних станції, спецмашини і постійна вахта - не лише із землі. Вісім оглядових вишок…чергування там ведеться зранку і до пізнього вечора.
Андрій Буднік, провідний інженер з охорони природних екосистем:
- Під час обльоту пожеж не виявлено горизонт чистий, але вчорашній обід показав - територія навколо зони горить. Зокрема вчора горіло село, виселений населений пункт республіки Білорусь, як виявиш, так потім і потушиш, якщо не виявити біда буде велика.
А боятись дійсно потрібно. Є місця, де радіаційний фон дуже високий.
Володимир Шкрябун, начальник лісової пожежної станції:
- Радіонукліди виділяються, вітер розповсюджує, як то кажуть - горе для навколишнього середовища..
Масштабних пожеж поки що вдається уникати, кажуть рятувальники. Горіли тут площі - не більше гектара. Однак, хоча спекотне літо і протрималися, попереду на пожежників і лісників чекає випробування осінню. За статистикою у цей період горить найбільше. Тому вогнеборці не розслабляються. І якщо не має справжніх виїздів, проводять тренувальні.