Валерій Чалий: Росія йде на переговори тільки під тиском (відео) [ Редагувати ]

Неможливо виграти війну тільки однією дипломатією або обороною. Все таки вихід із військового конфлікту з Росією існує.
Саме переговори політичних лідерів України і Росії за участю США повинні стати ключовими у завершенні війни.
Про це в інтерв’ю "Подробицям тижня" розповів Валерій Чалий, заступник Глави Адміністрації Президента України.
Ми кажемо при високі матерії, а люди нас на землю опускають. Що ви можете сказати з цього приводу?
- Ми всі живемо в одній країні, відчуваємо цю війну, на різних своїх позиціях. Звичайно, трагедія цим людям ближче там. Я гадаю, що вони зрозуміють і нас, те, що ми намагаємося зробити це і на міжнародному фронті.
На генеральній асамблеї ООН всім керівникам країн світу. Якщо будуть звернення, які наші громадяни захочуть передати в ООН, ми готові. Це допоможе нам показати всьому світу, що це консолідована позиція українського народу.
Я не можу взяти на себе відповідальність за оборону, але за зовнішню політику, я готов максимально взаємодіяти з громадянами, які з місць показують реальну ситуацію, і цей голос буде почутий.
Давайте повернемося до переговорів. Лідери європейських країн кажуть про переговори. Як на ваш погляд, наскільки вони можливі? Путін зробив заяву, що Україна має буцімто проводити переговори із "Новоросією".
- У соцсмережах зявилась фотот вирізки з газети New York Times за 1939 рік із заголовком "Гітлер відкритий до переговорів". Також там йдеться про коридори усілякі. Дуже сильно перегукується з нашою сьогоднішньою реальністю. Отже, чи приймає Україна переговори, те, про що сьогодні казав Путін?
Перш за все, ви сказали, що дипломатичного рішення немає. Я з цим абсолютно не погоджуюсь, тому що суто дипломатичного рішення немає, і без оборони країни неможливо досягти успіхів, але суто військового рішення, рішення повномасштабної війни, коли на нашій території буде гинути десятки, сотні тисяч людей неприйнятне.
Тому ми використаємо всі можливості, в тому числі на зовнішньому фронті, для того, щоб зберігти життя нашим воїнам. І те, що ви говорите, переговори, вони йдуть в різних форматах, і це наша позиція, щоби по суті втягнути в ці переговори агресора, як це не дивно, але при міжнародному тиску.
Насправді ніхто не хоче переговорів. Всі хочуть досягти свого результату, але міжнародний тиск, і сьогодні вся Європа, весь світ з нами.
Сьогодні ми фактично вийшли на цю дорогу, коли примушуємо сідати за стіл переговорів, і зараз пік військового вже такого протистояння, я сподіваюсь за цим вже прийде розуміння, що міжнародний тиск, санкції та ізоляція більш боляче вдарить, ніж ці спроби вийти на силове рішення.
Тому Мінськ, тому Брюсель, тому далі саміт НАТО - Уельс, тому Вашингтон, тому Нью-Йорк, і тому в нас є розуміння, яким чином діяти зараз у зовнішній політиці.
Пане Чалий, я готовий із вами посперечатися. По кількох пунктах, ми це зробимо.
- Країна має вирішити, ми воюємо або домовляємося. І якщо домовляємося, то треба вирішити, на які поступки ми підемо?
Ми кажемо переговори, так. Ми вели переговори по Криму і втратили Крим. Чи не трапиться так, що ті переговори, до яких закликають зараз, лише затягнуть ситуацію? І не дадуть її розв’язання?
По-перше, ніхто на переговори йти не хоче. Це наша дипломатія втягує на ці переговори Росію. Росія не хоче цього. І тільки під тиском відбувся Мінськ в унікальному форматі за участю ЄС.
І тільки під тиском відбувається зараз намагання, щоб міжнародне співтовариство дало адекватну оцінку. Те, що тільки що говорилось з приводу державності - ні. В Мінську президент України сказав в очі, при всіх свідках, що є дві червоні лінії.
Позиція перша: територіальна цілісність України і Крим Український. Позиція друга - Європейська інтеграція - це незмінний пріоритет, за нього стояли люди на Майдані, за нього зараз, голосуючи, підримують більше 60 %.
Сьогодні європейська інтеграція - це абсолютно чітка позиція президента України. У вересні, синхронно з Європейським парламентом, і це досягнення Брюселю, буде ратифіковація Угоди про Асоціацію з Європейським союзом.
І останнє, я сам бачу, що відбувається, я знаю, але коли тут в студії говорять "давайте всі мобілізуємся і підем на Донбас" допоможем армії, давайте візьмем ножі кухонні, давайте підем на авіацію, яка в 20-30 разів більше, ніж наша, давайте проти країни ядерної підем всі разом, от тисячами зараз!
Вибачте за емоції, але коли говорять "дипломатії не треба", я думаю, що ця людина хай іде туди і там розказує у столицях Європейських.
Дипломатія потрібна. І оборона потрібна. Потрібні наші герої. Потрібна оборона і дипломатія, і ми досягнем перемоги.