Дмитро Шимків: Запуск 3G в Україні принесе бюджету до 9 млрд грн [ Редагувати ]

В Україні досі не з'явився якісний 3G зв'язок, тому що Кабмін не прийняв відповідного рішення.
Здача в арену частотного діапазону трьох частот могло би принести до бюджету України від 6 до 9 міліардів гривень.
Про це у ефірі "Подробиць" розказав заступник Голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків.
За його словами, треба негайно провести тендер, щоб закликати великі компанії до співробітництва.
Поява 3G зв'язку дозволить українцям мати якісний інтернет і допоможе солдатам воювати на сході.
- Глушать "Подробиці". В принципі, все інформаційне мовлення нашого каналу. Вже визнала цей факт Генпрокуратура. Визнала Служба безпеки. Вже навіть відомо, що це десь під Одесою відбувається. Ви у нас тут не вперше, у вас є з цього приводу якісь особисті відчуття?
- Ну, оскільки я не приймаю сигнал в Одесі, тому я не міг би прокоментувати. Але я думаю, що це порушення свободи слова, і воно повинно бути виправлено найближчим часом.
- З технічної точки зору, це багато часу потребує?
- Я думаю, що треба виявляти джерело, яке блокує сигнали, і таким чином, виявляти його знаходження. Ви бачили в сюжеті, як це можна виявити. Я думаю, що виявлення зловмисників – це якраз і завдання, яке стоїть перед СБУ та Генеральною прокуратурою.
- Добре, дякую. Тоді до ще одного технічного питання. 3G зв'язок, актуальне питання, незважаючи на війну. Незважаючи навіть на вибори. Чекають на неї і звичайні юзери, і чекають на війні.
У вас особисто з приводу цієї ситуації з конкурсом є якісь вже претензії?
- Якщо ми сьогодні подивимося, указ президента вийшов 23 липня, а 15 серпня кабінет міністрів повинен був видати постанову, завдяки якій повинен був розпочатися тендер на продаж частот. До сих пір постанови немає.
Ми продовжуємо дискутувати з Кабінетом міністрів щодо постанови.
Якщо говорити просто, то пропонується здача в аренду частотного діапазону трьох частот.
Це могло би принести до бюджету України від 6 до 9 міліардів гривень, плюс десь близько 1,5 міліарда гривень на конверсію військовим.
Крім того, це могло би протягом наступних трьох років залучити близько 18 міліардів гривень інвестицій. І це все для стимулювання економіки.
Крім того, це нова технологія для держави. Ми, здається, остання країна світу, де немає 3G. Це надважливо, оскільки це залучення інвестицій, економіки. В нас чудові фахівці, які могли би розробляти дуже багато рішень, навіть телебачення можна було б тоді дивитись без гасіння сигналу, а в онлайному режимі.
- Поділіться секретом, хто блокує сигнал? Чому? Це корупція? Чи це саботаж?
- Ми намагаємося зрозуміти, як це відбувається, адже в Україні на даний момент є ще одна компанія, Укртелеком, якій належить єдина ліцензія щодо 3G.
Нажаль, технології не розвиваються Укртелекомом належним чином. Всі оператори готові приймати участь в тендері. Є міжнародні оператори, які також хочуть приймати участь в тендері, але тут відбувається така ситуація, коли Кабінет міністрів раптом хоче вводити в постанову обмеження щодо частотного ресурсу, який може розпродаватися, який може продавати лише одну частоту.
- А хто конкретно в Кабміні?
- Це на засіданнях уряду, і це обговорюється, є позиція прем’єр-міністра.
- Це позиція прем’єр-міністра?
- Да. На даний момент я думаю, що ми намагаємся переконати. Є розуміння. Ми вже дійшли до розуміння, що повинні продаватися всі три частотні діапазони. Але знову ж таки чомусь є намагання ввести санкції і постанови Кабміну. Хоча в нас є закон про санкції, який прийнятий. І це повноваження РНБО.