У Раді не вистачає 10 депутатів для утворення коаліції [ Редагувати ]

"Зметикувати на двох" хочуть в українському парламенті. Там намагаються склеїти нову коаліцію лише з 2 фракцій: "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту".
Для цього кличуть до себе позафракційних депутатів. Кореспондент Ольга Рицар розповість про перспективи "тушкованої" більшості.
Зал сьогодні з самого ранку напівпорожній. Голів фракцій немає, вони на чергових переговорах щодо подальшої долі коаліції.
Попри прогнози зібрати нову більшість, вже сьогодні депутатів не вистачає. До фракції "Блоку Петра Порошенка", після Ірини Суслової, приєдналися лише двоє - Віктор Кривенко та Павло Кишкар. Запевняють, таке рішення прийняли не за гроші.
"Це неможливо, я буду повторювати і повторюю", - прокоментував народний депутат Павло Кишкар.
Склеїти коаліцію лише з двох фракцій БПП і "Народного Фронту" поки що не вдається. Не вистачає як мінімум 10 депутатів. З ними активно ведуть переговори. Втім, єдності немає і в самій фракції БПП.
"Є ще один момент - є депутати, які в БПП за певною інформацією заявляють що вони не готові віддавати свій підпис під новою коаліційною угодою", - заявив народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко.
Окрім цього є ще один нюанс - згідно з Конституцією, кандидатуру нового прем’єр-міністра може вносити лише коаліція фракцій. Позафракційні депутати такого права не мають.
"В коаліції вже сьогодні знаходиться близько 230 з лишнім депутатів, але частина їх декілька десятків є позафракційними, вони не можуть внести кандидатуру нового прем’єр-міністра, бо вони не входять в число фракцій.
Ті депутати, які готові ввійти у фракції і припинити шантаж, який ведеться щодо цього питання - це роблять", - заявив народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко.
Двері коаліції відчинені для "Батьківщини" та "Самопомочі". Останніх вкотре сьогодні вмовляли передумати та повернутися у більшість. Однак переговори успіхом не увінчалися.
"Ми готові, за умови виконання закону про вибори, і за умови звільнення ЦВК, ми готові підтримати і укласти угоду з коаліцією, що ми підтримаємо прем’єр-міністра і уряд своїм голосуванням, тим самим візьмем відповідальність за це.
Але в уряд не ввійдемо і залишаємся в опозиції", - прокоментував народний депутат від партії "Самопоміч" Олег Березюк.
Батьківщина менш категорична, однак наполягає на своїх умовах. Частина з них, за словами депутатів від Блоку Петра Порошека - за межами реальності. Втім деякі питання все ж погодили.
"Деякі речі вже сьогодні погоджені - це унормування тарифів, унормування споживання газу для квартир, які не мають лічильників, для будинків, мораторій на землю.
Це ті речі, які вже погоджені, інші ще проходять в переговорному процесі, тому що вони залежать ще від третьої сторони - міжнародного валютного фонду", - заявив народний депутат від партії "Батьківщина" Вадим Івченко.