У Чернівцях лікарів запідозрили у розкраданні бюджетних коштів [ Редагувати ]

У Чернівцях активісти запідозрили лікарів у розтраті бюджетних коштів. Ідеться про закупівлю медтехніки за завищеними цінами. Чому держклініки не проводять торгів і купують виробниче обладнання поза системою електронних закупівель "Прозоро" з'ясовувала Ольга Паламарюк.
У Чернівцях активісти оголосили незвичайний конкурс закликали городян долучитися до виявлення розкрадань у держустановах. Першою на таку ініціативу відгукнулася Наталія Гусак. Вона фінансист і давно вивчає медичну бухгалтерію. У поле її зору потрапив обласний діагностичний центр. Торік там закупили медобладнання і препаратів більш ніж на мільйон гривень. Усе в одного постачальника, в обхід електронної системи закупівель "Прозоро", - стверджує Наталя.
"З мільйона трьохсот тисяч, які на підприємця Баб'юк було придбано обладнання, фактично, жодна операція не мала конкурентів. Ні договору на Є-даті немає, ні договору на "Прозоро" немає. Я не бачу скільки обладнання і по якій ціні воно придбане", - сказала Наталія Гусак, жителька Чернівців.
Серед закуплених товарів шприци, мікроскопи, медичні меблі. Але є й дороге устаткування. Приміром ось цей відеокольпоскоп. За офіційними даними, його придбали майже за двісті тисяч гривень. Але в Інтернеті можна легко знайти й дешевші пропозиції лише за сімдесят дві тисячі. Медики виправдовуються купили в перевіреного постачальника.
"Він сучасний, новий. Нам позволяє де проста ерозія, де вже, скажімо, з такою претензією. Де є вже патологія, і є вже онконастороженість", - сказала Людмила Васелинчук, лікар Чернівецького обласного діагностичного центру.
Утім, за обладнання все одно переплатили щонайменше вдвічі запевняє активістка. Ось тільки довести це непросто. Договори центр укладав ще до старту системи "Прозоро". Тому угоди проходили без оголошення торгів. У діагностичному центрі всі звинувачення заперечують.
"Наскільки я знаю, законом це не заборонено купувати. Перед тим, як у когось купити, то ми вивчаємо ціни на ринку. І ніколи не купуємо по завищеним цінам", - сказала Людмила Доненко, заступник головного лікаря з економічних питань Чернівецького обласного діагностичного центру
Ми вирішили з'ясувати деталі угоди в самого постачальника. Але за адресою реєстрації ані фірми, ані директора не знайшли.
В обласному департаменті охорони здоров'я обіцяють все з'ясувати.
"Зараз я зробив особистий запит на діагностичний центр, щоб цю інформацію надали",- сказав Юрій Лесюк, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.
Вони звикли, що всі закупівлі відбуваються тишком-нишком. Вони звикли працювати, як вони собі багато років знають. А вибачте, дорогенькі, це не ваші гроші як платників податків.
Активісти закликають усіх небайдужих взяти участь у громадському контролі. А матеріали щодо діагностичного центру збираються передавати до місцевої прокуратури та в поліцію.