Жителі Прикарпаття перетворили річку Прут на каналізацію [ Редагувати ]

На каналізацію перетворюється гірська річка Прут на Прикарпатті. Місцеві жителі зливають у воду нечистоти - гине риба, а купатися - небезпечно. Вплинути на ситуацію органи контролю не можуть. Чому - з'ясовували наші журналісти.
"Ось ми набрали води з річки Прут. І неозброєним оком бачимо, яка це вода каламутна. Тут мікробів, не знаю, мільйони"
Житель села Мамаївці - Віктор Савчук - живе за кілька метрів від річки. Проте вже багато років - у воду ні ногою.
"Випадки, були, що в дітей сип появлялася на ніжках - це все від забруднення цього. Такими темпами як буде продовжуватися, то не то що купатися, страшно буде підходити на 5 метрів до річки", - говорить Віктор Савчук, житель села Мамаївці.
Кишкову паличку та інші патогенні мікроорганізми в Пруті – санепідеміологи виявляють регулярно. Згідно з їхніми даними, у річковій воді міститься безліч шкідливих хімічних речовин.
"Риба, за рахунок того, що забруднена вода, тікає. Риба в річці Прут на межі зникнення", - говорить Олег Гобчук, житель села Мамаївці.
Купатися в річці - небезпечно, підтверджують експерти.
"Станом на сьогодні, ми маємо по трьох показниках негативні аналізи. Тобто, це вже для нас сигнал для нас діяти", - повідомив Сергій Лазарєв, начальник управління держпродспоживслужби в Чернівцях.
А це вже Івано-Франківщина. Саме тут Прут бере свій початок. Але гірське джерело вже давно перетворилося на каналізаційний стік - приватні підприємства, ферми, бази відпочинку скидають у річку всі нечистоти.
"Ми не є слідчий орган, я не можу сказати що це здійснила та чи інша садиба, але однак прослідковується таке в пробах води, що є домішки неочищених стоків", повідомив Богдан Чукор, заступник начальника державної екоінспекції в Івано-Франківській області.
Приватних садиб і різних забігайлівок в одному тільки Яремчі - сотні. І майже біля кожного закладу - ось такі відвідні труби. Але люди запевняють: це для дощової води.
"Ми знімали і вас і ваших сусідів - і там є велика труба. - Ця труба є от дивіться.. це дощівка стікає … бачите?"
Що насправді скидають у річку - нечистоти чи дощову воду - в екологічній інспекції відповісти не можуть.
"Встановлений мараторій на проведення перевірок фізичних осіб підприємців. Ми не можемо проконтролювати чи скидаються очищені стоки, якщо не скидаються чи правильно збудовані септики чи та вода не просочується у водоносні горизонти", - повідомив Богдан Чукор, заступник начальника державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.
Експерти переконані, з такими темпами забруднення - Прут, як і багато інших карпатських річок, вже за кілька років може перетворитися на каналізаційний колектор.