Працівники військових комісаріатів почали роздавати повістки на вулицях [ Редагувати ]
Працівники військових комісаріатів почали роздавати повістки просто на вулиці. Щодня вони проводять рейди. Тільки в Черкасах під час останнього призову від служби у війську ухилилися більше як вісімнадцять тисяч молодих людей. Докладніше - Станіслав Кухарчук.
Ось так із бійками та скандалами працівники херсонського військкомату відловлюють недобросовісних призовників на прохідній суднобудівного заводу. Від сАмого ранку військові та поліція чатують на чоловіків, щоб вручити їм повістки.
Мало не щодня подібні рейди проводять і в Черкасах. Але ті, хто воліє ухилитися від строкової служби, про це знають.
"Існують групи в вайбері, які вони зразу скидають, що приїхали з військкомату. Вони поховалися і їх просто не знайдеш", - говорить В'ячеслав, працівник черкаського обласновго військомату.
Це рейд по одному з міських оптових ринків. Військові виглядають хлопців не старших за 27. Проте, щойно люди у камуфляжі з'являються на базарі, потенційні призовники одразу зникають. Ось цього хлопця зупиняють випадково. Йому 23, в армії не служив, медкомісії не проходив. З'ясувавши це, представник військомату виписує і вручає повістку.
Новобранців шукають скрізь - на ринках, підприємствах, навіть у розважальних закладах. Та ставлення як у місцевих жителів, так і у самих призовників до таких методів неоднозначне.
"Це свавілля, це свавілля. Ганьба Збройним Силам України. Ганьба , ганьба вам".
Це батько хлопця якого військові "піймали" напередодні. Чоловік обурений, каже, сина силою заштовхали в машину, забрали телефон і повезли у військомат. Він запевняє, якби повістку прислали, як годиться - додому, хлопець прийшов би.
"От так на остановке , на доме торговли згребли . Людина йшла на роботу, працює в охоронній фірмі, йшов по формі одітий, я не знаю як це називається", - говорить В'ячеслав Глизь, батько призовника.
У комісаріаті пояснюють: хлопець призивного віку. І, за законом, мав сам прийти на медкомісію. Та як виявилося, повістки йому слали ще з 2014, і батько про це знав.
"В Польщі, повідомлено батька, ось дивіться запис. - Так, він був в Польщі! - Вам повідомляли ? - Повідомляли! - Що ви нам тепер розповідаєте, що вам нічого не вручали".
Хлопець пройшов медкомісію і тепер піде служити. А таких бігунів тисячі,- запевняють у комісаріаті.
"Більше 25 тисяч направлено повісток, починаючи з початку призову, тобто виклику на медичну комісію, на сьогоднішній день 18 тисяч не з'явилося", - говорить Олег Захаренко, заступник військового комісара Черкаської області.
У військкоматі пояснюють: такі рейди проводять, щоб не відкривати кримінальних проваджень щодо призовників. Мовляв, краще на вулиці вручити повістку, ніж потім подавати в розшук. А свідоме ухилення від строкової служби карається в Україні до трьох років позбавлення волі.