Кримінальні справи суддів Князєва та Тандира: деталі злочинів [ Редагувати ]
Дві резонансні кримінальні справи. На лаві підсудних - служителі Феміди. Торік у травні відбулося одразу два гучних затримання. На величезному хабарі погорів голова Верховного суду - Всеволод Князєв. Згодом - резонансна ДТП за участю судді Макарівського райсуду Київської області Олексія Тандира. Він на смерть збив нацгвардійця на блокпосту. Згадаймо деталі цих гучних справ.
Хабар у майже 2 мільйони доларів! Торік у травні представники НАБУ і САП затримали голову Верховного суду України Всеволода Князєва за підозрою у корупції.
Семен Кривонос, Директор Національного антикорупційного бюро:
Це найбільш резонансна справа за період діяльності і найбільше викриття найвищої посадової особи в судовій гілці влади.
Величезна пляма на репутації всієї судової системи.
За даними слідства, Всеволод Князєв діяв через посередників. Ті прикривалися наданням юридичних послуг і були у змові зі служителями Феміди.
Олександр Клименко, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:
Тобто це певне адвокатське об'єднання, яке займалося, виступало посередниками між керівництвом суду і тими особами, які бажали за неправомірну вигоду вирішити свої питання в суді. Це стосувалося не лише Верховного суду, а й більшості суддів.
Підозрюють Князєва та його ймовірних спільників в ухваленні рішень в інтересах бізнесмена Костянтина Жеваго, який ризикував втратити пакет акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.
Семен Кривонос, Директор Національного антикорупційного бюро:
Фактично на початку травня адвокат, учасник цього злочинного угрупування, отримав від керівництва Верховного суду вказівку щодо розподілу цієї неправомірної вигоди серед учасників злочинного групування суддів.
На підтвердження своєї версії - слідчі оприлюднили записи телефонних розмов фігурантів. А колеги головного підозрюваного скликали позачерговий пленум Верховного суду. На ньому висловили Князєву недовіру та дочасно позбавили його статусу очільника Верховного суду. Сам підозрюваний опинився в ізоляторі. Але своє затримання намагався оскаржити в антикорупційному суді.
Всеволод Князєв, підозрюваний, Колишній голова Верховного суду України:
Мною не здійснювалося ніяких дій, які перешкоджали збереженню доказів речових, тому я вважаю, що ті підстави, єдина підстава, на яку могли послатися, могла послатися сторона обвинувачення, вона і не існувала.
У задоволенні скарги Князєву суд відмовив, обрав підозрюваному запобіжний захід - тримання під вартою з можливістю внести заставу - понад 100 мільйонів гривень. Пізніше її розмір зменшили майже вп'ятеро (до більш як 18 млн грн). І в січні цього року всю суму було внесено. Князєва звільнили з-під варти.
Ці кадри знято у травні минулого року (у ніч на 26 травня). У Києві суддя Макарівського суду Олексій Тандир намагається звинуватити свідків, мовляв, його побили у перші хвилини після ДТП. Він автівкою на смерть збив 23-річного нацгвардійця на блокпосту. Спершу суддя переконував: за кермом був не він. Потім заявив, що їхав із дозволеною швидкістю, а військовослужбовця просто не помітив. Попри характерний запах і пляшку спиртного в автомобілі, проходити тест на вміст алкоголю в крові відмовився. Своєї провини Тандир не визнав і в суді.
- Визнаєте свою провину? - В чому? - У мене зараз такий стан, що я не можу зараз.
Служителя Феміди взяли під варту без права на заставу. У Вадима Бондаренка, який загинув під колесами суддівської машини, залишилися дружина і троє дітей. Родина добивається справедливого покарання для Олексія Тандира.
Валерій Бондаренко, батько загиблого:
Я хочу, щоб він на довічне сів, якщо один, другий сяде, може, трохи почнуть боятися, а не хабарі брати і дальше п'яними їздить.